USA: Powstał dokument na temat jej zaginięcia. Odnalazła się po latach

Świat
USA: Powstał dokument na temat jej zaginięcia. Odnalazła się po latach
Twitter/MissingKids
Odnaleziono dziewczynkę, która zaginęła sześć lat temu

Odnaleziono Kaylę Unbehaun, która zaginęła w 2017 roku. Sprawa zniknięcia dziewięciolatki została nagłośniona w jednym z odcinków serialu "Niewyjaśnione tajemnice". Dokument obejrzał sklepikarz z Karoliny Północnej, który dzięki niemu rozpoznał dziewczynę i powiadomił policję.

O odnalezieniu dziewczyny poinformowała organizacja zajmująca się zaginionymi i wykorzystywanym dziećmi. 

 

"National Center for Missing & Exploited Children z radością informuje, że Kayla Unbehaun została odnaleziona w Karolinie Północnej" - napisała organizacja w komunikacie.

 

Krótkie oświadczenie wydał w tej sprawie również ojciec. "Cieszę się, że Kayla jest bezpieczna w domu. (...) Prosimy o prywatność, gdy ponownie się poznajemy i jesteśmy na początkowym etapie" - przekazał.

 

 

Na Kaylę Unbehaun natrafił sklepikarz z Karoliny Północnej. Zobaczył ją w galerii handlowej w mieście Asheville i dostrzegł podobieństwo do dziewięciolatki, którą zobaczył w dokumencie Netflixa - "Niewyjaśnione tajemnice" - o niejasnych sprawach i zaginionych, których nie udało się odnaleźć.

Matka odpowiedzialna za porwanie córki

Dziewczynka ostatni raz przed zniknięciem była widziana w lipcu 2017 roku. Miała dziewięć lat, gdy została porwana przez matkę Heather Unbehaun, która nie miała praw do opieki nad nią, a jedynie do odwiedzin. Mimo że wydano za nią nakaz aresztowania, przez sześć lat policji nie udało się natrafić na trop kobiety.

 

ZOBACZ: Zaginiona 17-latka z Łodzi. Policja prosi o pomoc

 

Matka Kayli Unbehaun w weekend została aresztowana w Asheville i przebywa obecnie w areszcie śledczym, gdzie oczekuje na ekstradycję do położonego blisko 600 km dalej stanu Illinois. 

kg/dk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie