Policja rozbiła szajkę złodziei z Polski i Niemiec. Ogromna skala kradzieży

Polska
Policja rozbiła szajkę złodziei z Polski i Niemiec. Ogromna skala kradzieży
Polsat News
Części pochodziły z co najmniej 120 aut skradzionych na terenie Polski i Niemiec

Policja rozbiła gang złodziei samochodów działający w Polsce i Niemczech. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka tysięcy części wyjętych z ponad stu kradzionych aut. W akcję zaangażowanych było niemal dwustu funkcjonariuszy. Zatrzymanym grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka tysięcy części samochodowych z co najmniej 120 aut skradzionych na terenie Polski i Niemiec zabezpieczyli policjanci, którzy rozbili 5 "dziupli". Mundurowi zatrzymali 7 osób. W akcji brało udział blisko 200 funkcjonariuszy.

 

ZOBACZ: Oddała telefon do naprawy, straciła prawie pół miliona złotych. Policja ostrzega

 

W akcji udział wzięli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz innych służb. Działali na polecenie prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Policjanci i CBŚ rozbili gang złodziei samochodów

Działania objęły także akcję na autostradzie A2 w okolicach Poznania. Mundurowi odzyskali tam dwa samochody skradzione w Niemczech zaledwie kilka godzin wcześniej.

 

 

Śledczy ustalili, że wartość skradzionych pojazdów to prawie 3 mln zł. To dopiero wstępny szacunek. A skala kradzieży może być znacznie większa.

 

Prokuratura na poczet kar dokonała zabezpieczeń majątkowych w postaci gotówki, samochodu i motocykli o wartości około miliona złotych

 

ZOBACZ: Policja straciła drona za 200 tysięcy zł. Nie złapie już żadnego kierowcy

Zarzuty dla zatrzymanych

Zatrzymanym grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zostali aresztowani. 

 

Jak informuje prokuratura, zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży z włamaniem do pojazdów kwalifikowanych oraz paserstwa samochodów.

mak/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie