Oszustwo "na Netflixa". Mężczyzna stracił 2 tys. zł

Polska
Oszustwo "na Netflixa". Mężczyzna stracił 2 tys. zł
Flickr/Lyncconf Games
Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju padł ofiarą oszustwa

Mężczyzna z Jastrzębia-Zdroju padł ofiarą oszusta metodą "na Netflixa". Otrzymał fałszywą wiadomość SMS z informacją o odrzuceniu ostatniej transakcji.

Mężczyzna w wyniku oszustwa stracił 2 tys. złotych. 


Wszystko zaczęło się od wiadomości SMS, z której treści wynikało, że ostatnia transakcja została odrzucona. W wiadomości podany był link.

 

Jastrzębianin wszedł na fałszywą stronę, która łudząco przypominała platformę Netflix. Następnie poszkodowany poproszony został o skonfigurowanie konta oraz podanie danych do płatności.

Stracił 2 tys. złotych

W fałszywej wiadomości SMS przekazano informację o zawieszeniu usługi. Wiadomość zawierała link, który przekierowywał do strony mającej pomóc w problemie. Przestępcom chodziło o to, aby pozyskać dane karty płatniczej. 

 

Cyberprzestępcy, wykorzystując pozyskane dane wpisane przez mężczyznę, dokonali kilku płatności na łączną kwotę dwóch tysięcy złotych.

 

Apelujemy, że gdy dostaniemy takiego smsa nie warto wchodzić w link. Najlepiej usunąć wiadomość i skontaktować się z instytucją, od której pochodzi. Pozwoli to uchronić nasze oszczędności przed kradzieżą.

skr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie