Puchar Polski dla Legii Warszawa. Zdecydowały rzuty karne

Polska
PAP/Piotr Nowak

Piłkarze Legii Warszawa zdobyli Puchar Polski. W finale rozegranym na Stadionie Narodowym "Wojskowi" pokonali w rzutach karnych Raków Częstochowa. Po 90 minutach gry i dogrywce był bezbramkowy remis.

W rozegranym we wtorek na Stadionie Narodowym finale Pucharu Polski spotkały się dwie najlepsze drużyny obecnego sezonu Ekstraklasy - Raków Częstochowa i Legia Warszawa.

Mecz lepiej ułożył się dla obrońców trofeum z Częstochowy, ponieważ już od szóstej minuty grali w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla zawodnika Legii Yuriego Ribeiro.

Grający w przewadze Raków ruszył do ataku, jednak świetnie w bramce "Wojskowych" spisywał się Kacper Tobiasz. Emocje finału udzieliły się sztabom szkoleniowym obu drużyn, doszło nawet do przepychanki przy linii bocznej, a sędzia ukarał żółtymi kartkami trenerów obu drużyn.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Również w drugiej połowie blisko 45 tys. kibiców zgromadzonych na stadionie nie doczekało się bramek.

Co więcej, warto podkreślić, że po przerwie piłkarze obu drużyn nie oddali ani jednego celnego strzału.

Rozstrzygnięcia nie przyniosła również dogrywka, dlatego do wyłonienia zwycięzcy konieczne były rzuty karne. W nich lepiej zaprezentowali się zawodnicy z Warszawy, którzy wygrali 6:5. Bohaterem spotkania został bramkarz Legii, który obronił decydującą jedenastkę wykonywaną przez Mateusza Wdowiaka.

Legia Warszawa sięgnęła po Puchar Polski po raz pierwszy od sezonu 2017/2018. "Wojskowi" wygrywali te rozgrywki po raz dwudziesty w historii, co jest rekordem.