Szpital: Wstrzymano wybudzanie 8-latka z Częstochowy. Kamil był ofiarą swojego ojczyma

Polska
Szpital: Wstrzymano wybudzanie 8-latka z Częstochowy. Kamil był ofiarą swojego ojczyma
Zdj. ilustracyjne/Polsat News

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka poinformowało, że wstrzymano wybudzanie ośmioletniego Kamila z Częstochowy, nad którym znęcał się ojczym. Mężczyzna miał polewać dziecko wrzątkiem i zostawiać na rozgrzanym piecu.

"Wybudzanie Kamilka zostało wstrzymane z powodu kolejnych problemów infekcyjnych. Długo nieleczone, rozległe oparzenia powodują zakażenie organizmu chłopczyka" - przekazało w mediach społecznościowych Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II w Katowicach, gdzie przebywa chłopiec.

 

Zakażenie jest połączone z niewydolnością wielonarządową. "Przy poważnym przebiegu choroby oparzeniowej takie problemy występują często, ale są do przezwyciężenia" - zapewnia szpital.

 

8-letni Kamil pozostaje w śpiączce farmakologicznej na oddziale intensywnej terapii. Obecnie lekarze skupiają się na ustabilizowaniu jego stanu zdrowia.

 

Nad Kamilem znęcał się ojczym

Historia chłopca stała się głośna 3 kwietnia. Nad Kamilem znęcał się jego ojczym. Policję zawiadomił o sprawie biologiczny ojciec dziecka. Ośmiolatek z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR. Ma poparzone ok. 25 proc. ciała.

 

Ojczym Kamila Dawid B. miał polewać dziecko wrzątkiem i zostawiać na rozgrzanym piecu, a wcześniej brutalnie bić i przypalać papierosami. Został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Matce ośmiolatka Magdalenie B. prokuratura zarzuciła narażanie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

 

ZOBACZ: Warszawa: Potrącił hulajnogą dziecko. Trafiło do szpitala

 

Oboje przyznali się do winy i zostali aresztowani na trzy miesiące. Magdalena B. ma szóstkę dzieci - dwójkę najmłodszych z obecnym mężem Dawidem B., a czwórkę pozostałych z innymi dwoma mężczyznami. Najstarsze jej dziecko ma 11 lat, a najmłodsze urodziło się ubiegłym roku.

jk/dk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie