Solidarna Polska zmieni nazwę. Kaczyński powiedział, co o tym myśli

Polska
Solidarna Polska zmieni nazwę. Kaczyński powiedział, co o tym myśli
Twitter.com/Solidarna Polska/PAP/Wojtek Jargiło
Prezes PiS skomentował decyzję o zmianie nazwy swojego "mniejszego koalicjanta"

Wiceminister Jacek Ozdoba z Solidarnej Polski ogłosił w czwartek, że jego partia zmieni nazwę na Suwerenna Polska. Jej oficjalna prezentacja odbędzie się w święto Konstytucji 3 Maja. Pomysł "mniejszego koalicjanta" skomentował prezes PiS. Jarosław Kaczyński miał przyznać, że "nazwa ma znaczenie", a jej zmiana w "kampanijnym momencie jest mocno ryzykowna".

Solidarna Polska zapowiedziała konwencję partii zaplanowaną na 3 maja. Podczas niej, oprócz przedstawienia propozycji programowych, zostanie zaprezentowania nowa nazwa ugrupowania Zbigniewa Ziobry.

 

 

Na temat Suwerennej Polski - bo tak ma wkrótce nazywać się koalicjant wchodzący w skład Zjednoczonej Prawicy - wypowiedział się w Programie Pierwszym Polskiego Radia rzecznik PiS Rafał Bochenek.

 

Stwierdził, że "trochę dziwi się kolegom z Solidarnej Polski". Tłumaczył to znaczeniem funkcjonującej od wielu lat w sferze publicznej i polskiej polityce "rozpoznawalnej marki".

 

ZOBACZ: Ryszard Terlecki o Solidarnej Polsce: Dotrzyma nam kroku albo zniknie ze sceny politycznej

 

- Być może chodzi o to, żeby w jakiś sposób zaakcentować pewne problemy, którymi zamierza zajmować się Suwerenna Polska - domniemywał na antenie radia Bochenek. Ale wyjaśnienie decyzji o zmianie pozostawił partyjnym liderom, którzy zapewne zrobią to na konwencji.

 

Jego zdaniem mogło zostać przeprowadzone "jakieś badanie" lub decyzję o zmianie nazwy i wybór nowej zdeterminowały "inne uwarunkowania".

Partia Ziobry zmienia nazwę. Reakcja Kaczyńskiego na "Suwerenną Polskę"

Bochenek wyjawił też, jak Jarosław Kaczyński przyjął decyzję o zmianie nazwy Solidarnej na Suwerenną Polskę. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odbył w tej sprawie rozmowę z liderem Sol-Polu, ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą.

 

- Prezes Jarosław Kaczyński twierdzi, że jednak nazwa ma znaczenie, zwłaszcza jeśli jest to nazwa rozpoznawalna i jej zmiana w takim, de facto, kampanijnym momencie jest mocno ryzykowna, ale to jest oczywiście decyzja kierownictwa naszego mniejszego koalicjanta - przytoczył reakcję swojego przełożonego rzecznik partii.

map/dk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie