USA: Wykryli u niego raka. 16-latek zmarł dzień od diagnozy

Świat
USA: Wykryli u niego raka. 16-latek zmarł dzień od diagnozy
Facebook/Kenneth Limper
16-letni Kyle Limper zmarł na białaczkę dzień od diagnozy

Nastolatek z USA zaczął skarżyć się na silny ból pleców po zajęciach sportowych. W szpitalu lekarze wykryli u 16-latka nieuleczalny nowotwór. Chłopak zmarł w placówce medycznej po 24 godzinach od diagnozy.

Kyle Limper z Pensylwanii zaczął skarżyć się rodzicom na natarczywy ból pleców po meczu koszykówki. 16-latek stracił możliwość poruszania się i nie był w stanie samodzielnie wstać z łóżka.

 

- To był koszmar. Z każdym naszym wejściem do pokoju było coraz gorzej - opisał w rozmowie ze stacją Fox 29 ojciec chłopaka, Kenneth Limper.

 

12 kwietnia nastolatek został przyjęty do szpitala w Filadelfii. Lekarze stwierdzili u niego zaawansowaną białaczkę. Chłopak zmarł zaledwie dzień od diagnozy.

 

"Wyrwa, jaką Kyle pozostawił w naszych sercach, jest nieporównywalna z niczym na tym świecie. W ciągu swoich 16 lat życia swoją bezinteresownością, hojnością, przyjaźnią i miłością wpłynął na więcej istnień ludzkich niż większość osób przez całe życie" - podkreślili pogrążeni w żałobie rodzice nastolatka.

16-latek zmarł na białaczkę. Jego matka niedawno pokonała raka

Matka chłopca Jodi Taffe niedawno sama pokonała raka. - Nie życzę nikomu takiej sytuacji - zaznaczyła.

 

ZOBACZ: Ukończył maraton w Londynie. Zmarł w drodze do domu

 

- Nie potrafię opisać słowami tego, jak się czuję - dodała rodzicielka w rozmowie z amerykańskimi mediami.

 

Rodzina założyła w internecie zbiórkę na pokrycie kosztów pogrzebu chłopca. W opisie podkreślono, że bliscy chcą godnie pożegnać 16-latka. "Dążył w życiu do tego, żeby wszystkim żyło się dobrze" - napisano.

jkm/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie