Australia: Amerykanka w bagażu przewoziła złoty pistolet. Broń zauważyli strażnicy graniczni

Świat
Australia: Amerykanka w bagażu przewoziła złoty pistolet. Broń zauważyli strażnicy graniczni
Australian Border Forces
Amerykanka przewoziła złoty pistolet w bagażu

28-letnia Amerykanka przyleciała do Sydney samolotem. Podczas kontroli na lotnisku, strażnicy odkryli w jej bagażu broń. Po otwarciu walizki okazało się, że jest to pistolet pokryty 24-karatowym złotem. Kobieta została zatrzymana.

Australia ma jedne z najsurowszych na świecie przepisów dotyczących posiadania broni. Celowe importowanie broni palnej bez uprzedniej zgody jest nielegalne. Maksymalna kara za to przestępstwo to 10 lat pozbawienia wolności - zauważa stacja CNN.

Amerykanka ze złotym pistoletem na lotnisku w Sydney

"28-letnia kobieta, która przybyła do Sydney w niedzielę, nie posiadała pozwolenia na import ani posiadanie broni palnej w Australii" - poinformowały australijskie służby graniczne (ABF).

 

Amerykanka, która przyleciała z  Los Angeles ze spakowanym w bagażu pistoletem pokrytym 24-karatowym złotem, została aresztowana.

 

ZOBACZ: Haiti: Tłum skatował i spalił żywcem 13 mężczyzn. Byli podejrzani o udział w gangu

 

Kobieta pojawiła się w poniedziałek w sądzie i została zwolniona za kaucją. Status jej wizy i dalszy pobyt w Australii będzie rozpatrywany. Jak podały służby graniczne, Amerykanka może zostać wydalona z kraju.

 

- Funkcjonariusze ABF są zobowiązani do ochrony naszej społeczności. Współpracują z partnerami z organów ścigania, aby zapobiegać przedostawaniu się przez granicę niezarejestrowanej broni palnej - powiedział Dowódca ABF Justin Bathurst.

Dostęp do broni w Australii

CNN zauważa, że Australia jest przykładem tego, jak kontrola nad dostępem do broni może skutecznie zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych z powodu broni palnej. Kraj wdrożył środki ochrony po tym, jak samotny strzelec zamordował 35 osób w Port Arthur na Tasmanii w kwietniu 1996 roku.

 

Przemoc z użyciem broni osiągnęła rekordowy poziom w Stanach Zjednoczonych, które są jedynym krajem na świecie, w którym liczba broni palnej przewyższa liczbę ludności. W Australii na 100 osób jest około 14 sztuk broni palnej, a w USA - do 120 sztuk na 100 osób - wynika z szacunków Small Arms Survey (SAS).

msm/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie