"450 serc" z okazji Dnia Dobra Caritas. Festyny, pikniki i koncerty w całej Polsce

Polska
"450 serc" z okazji Dnia Dobra Caritas. Festyny, pikniki i koncerty w całej Polsce
Polsat News
Setki wydarzeń z okazji Dnia Dobra Caritas w całej Polsce

22 kwietnia to Dzień Dobra organizowany przez Caritas, podczas którego w całej Polsce odbędą się festyny, pikniki czy koncerty. - Utworzyliśmy ponad 450 serc, czyli miejsc, gdzie będą się działy różne wydarzenia - powiedział Polsat News ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritasu. Lokalizacje, o których wspomniał, są m.in. w Lublinie, Katowicach i Bielsku-Białej.

Caritas po raz drugi organizuje Dzień Dobra, w trakcie którego w diecezjach w całej Polsce odbędą się pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty czy kiermasze.

 

ZOBACZ: Rodzina Rodzinie. Caritas Polska rozszerza pomoc dla Ukrainy

 

- Utworzyliśmy ponad 450 serc, czyli miejsc, gdzie będą działy się różne wydarzenia - powiedział Polsat News ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritasu. 

Dyrektor Caritasu: Chcemy przede wszystkim podziękować wolontariuszom

W całej Polsce blisko 90 tysięcy wolontariuszy niesie pomoc potrzebującym. Zawożą ciepłe posiłki dla osób starszych, przygotowują paczki żywnościowe dla ubogich, pomagają w integracji uchodźców i migrantów. 

 

- Chcemy przede wszystkim podziękować wolontariuszom i wszystkim osobom, które wspierają działania Caritasu. Mamy za co dziękować, bo dużo robimy w Polsce, ale i poza granicami - dodał ks. dr Iżycki. 

 

Wydarzenia rozpoczęły się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia i trwały przez tydzień. 22 kwietnia to dzień zwieńczający akcję.

 

WIDEO: 22 kwietnia to Dzień Dobra Caritas

 

W sobotę odbędą się m.in. bieg "Dobra jest więcej" w Józefowie pod Warszawą, połączony ze zbiórką na rzecz hospicjum w Wołominie, oraz koncert zespołu Owca w Kościele Wszystkich Świętych w Warszawie.

kg/wka / Polsat News / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie