Legnica: Zabójstwo 37-latki. Nożownik usłyszał zarzuty

Polska
Legnica: Zabójstwo 37-latki. Nożownik usłyszał zarzuty
Polsat News
Legnica: 36-latek usłyszał zarzuty

Trzy miesiące w areszcie spędzi 36-latek oskarżony o zabójstwo 37-letniej Ukrainki w Legnicy. Mężczyzna zaatakował także 14-letnią córkę zmarłej, jej stan jest ciężki.

Zgodnie z ustaleniami prokuratury, w nocy z sobotę na niedzielę w miniony weekend 36-letni Wiktor. R w nocy wtargnął do budynku, którym wynajmowane były pokoje Ukraińcom.

 

Mężczyzna chciał dokonać kradzieży, ale w kuchni trafił na 37-letnią kobietę, którą ranił śmiertelnie nożem. 36-latek zaatakował także 14-letnią córkę zmarłej.

Legnica: Zarzuty dla 36-latka

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

 

- Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania, co było motywowane tym, że podejrzanemu grozi surowa kara, co najmniej osiem lat pozbawienia wolności, a zarzucane przestępstwa zostały popełnione w warunkach recydywy. W opinii prokuratora zachodzi uzasadniona obawa matactwa w przypadku odpowiadania podejrzanego z wolności - przekazał Polsat News Paweł Szukalski z Prokuratury Rejonowa w Legnicy.

 

WIEDO. Legnica: Zarzuty ws. zabójstwa 37-latki

Zabójstwo w Legnicy

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 kwietnia bieżącego roku w domu jednorodzinnym przy ul. Struga w Legnicy. 36-latek włamał się do budynku w celu rabunkowym i został nakryty przez 37-latkę, której zadał śmiertelne ciosy nożem. Krzyki kobiety usłyszała jej córka. 14-latka również została zaatakowana. Mężczyzna wychodząc z budynku ranił również trzecią kobietę.

 

ZOBACZ: Zabójstwo 14-letniego Polaka w Wielkiej Brytanii. 15-latek usłyszał wyrok

 

36-latek został zatrzymany na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze odnaleźli go w ogrodzie.

 

Jak informował polsatnews.pl prokurator Rejonowy w Legnicy Radosław Wrębiak włamanie do domu było możliwe, ponieważ około 30 minut przed zdarzeniem wyszedł z niego syn ofiary, pozostawiając niezamknięte drzwi.

anw/ sgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie