Maria Kiszczak nie żyje. Żona Czesława Kiszczaka miała 88 lat

Polska
Maria Kiszczak nie żyje. Żona Czesława Kiszczaka miała 88 lat
Tomasz Radzik/East News
Maria Kiszczak nie żyje

Maria Kiszczak nie żyje. Żona Czesława Kiszczaka, byłego szefa MSW i współtwórcy stanu wojennego, zmarła w wieku 88 lat. W 2016 roku Kiszczak zaoferowała szefowi IPN sprzedaż dokumentów dotyczących rzekomej współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa.

Maria Teresa Kiszczak urodziła się 20 sierpnia 1934 roku w Kozach (woj. śląskie). Z wykształcenia była magistrem ekonomii. Tworzyła też m.in. bajki, powieści i wiersza. 

 

O śmierci Marii Kiszczak poinformowała jej córka Ewa - informuje PAP. 

 

ZOBACZ: Nie żyje Andrzej Bławdzin. Wybitny kolarz miał 84 lata

 

- Jestem przekonana, że on był polskim bohaterem. Stan wojenny, który wprowadził, zapobiegł wojnie domowej, u której byliśmy progu – mówiła w 2016 roku w programie "Skandaliści" w Polsat News Maria Teresa Kiszczak. 

Maria Kiszczak nie żyje. Przekazała dokumenty dot. Wałęsy

W lutym 2016 roku Maria Kiszczak próbowała sprzedać za 90 tys. zł prezesowi IPN dokumenty z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej dotyczące m.in. współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. 

 

ZOBACZ: Włochy: Nie żyje 26-letni biegacz. Zaatakował go niedźwiedź

 

- Mąż dał mi teczkę  pod koniec swojego życia. Wiedział, że gorzej się czuje, ale oczywiście nie przewidywał śmierci, ale przyszedł i mi ją oddał. Powiedział, że jeśli będę mieć jakieś problemy to mam iść z ta teczką do IPN  - tłumaczyła w programie "Skandaliści" w Polsat News.

 

Zapytana, w jakim celu jej mąż nie ujawnił tej teczki, odpowiedział, że "chronił Wałęsę". - W środku była karteczka: "ujawnić 5 lat po śmierci Wałęsy" - powiedziała.

dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie