USA: Nauczycielka organizowała szkolne bijatyki. Została aresztowana

Świat
USA: Nauczycielka organizowała szkolne bijatyki. Została aresztowana
Google Maps/Lake County Sheriff's Office
23-letnia nauczycielka Angel Footman miała organizować w klasie walki między uczniami

Nauczycielka szkoły średniej na Florydzie w USA usłyszała zarzut organizowania w klasie bijatyk. Organy ścigania otrzymały od uczniów filmy, na których 23-latka ustala zasady starć między dziećmi i spokojnie się im przygląda. - Żadnego ciągnięcia za włosy, walka ma trwać maksymalnie 30 sekund - instruuje na nagraniu podopiecznych.

23-letnia Angel Footman została oskarżona o organizowanie w szkole walk uczniów. Nauczycielka miała pozwalać dzieciom z Griffin Middle School w Tallahassee bić się nawzajem do nieprzytomności. Kobieta obserwowała ustawki najczęściej zza swojego biurka.

 

Jak ujawniła lokalna stacja WCTV, nauczycielka instruowała uczniów, aby nie zwracali na siebie uwagi krzykami oraz piskami. Kobieta miała także zakazać nagrywania bójek telefonami komórkowymi. Mimo to, na policję trafiły nagrania wykonane przez zaniepokojone uczennice szóstej klasy.

 

Na filmach widać, jak nauczycielka ustala zasady walk: - Żadnego ciągnięcia za włosy, walka ma trwać maksymalnie 30 sekund - zwraca się do uczniów. Dokumenty sądowe wskazują, że zazwyczaj po walce 23-latka zachęcała uczniów do rewanżu.

Nauczycielka organizowała bijatyki. Usłyszała cztery zarzuty

Kobieta została w piątek zatrzymana trafiła do aresztu. Usłyszała w sumie cztery zarzuty dotyczące przestępstw z udziałem nieletnich.

 

ZOBACZ: USA. Nauczycielka molestowała uczniów. Wysyłała im nagie zdjęcia

 

Podczas przesłuchania Angel Footman nie przyznała się do organizowania bijatyk między dziećmi. Zaznaczyła jedynie, że nie zgłaszała przemocy rozgrywającej się w klasie swoim przełożonym.

 

23-letnia nauczycielka została tymczasowo zwolniona z aresztu. Jej proces ma rozpocząć się na początku przyszłego miesiąca.

jkm/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie