Wielka Brytania: Trafił do schroniska po śmierci właściciela. Był uzależniony od alkoholu

Świat
Wielka Brytania: Trafił do schroniska po śmierci właściciela. Był uzależniony od alkoholu
pxfuel.com, Facebook/Woodside Animal Welfare Trust
Coco przez miesiąc otrzymywał leki przeciwbólowe, by walczyć z uzależnieniem

Dwa psy trafiły do schroniska w Anglii po śmierci właściciela. Zwierzęta w nowym miejscu zaczęły się coraz gorzej czuć. Jak się okazało, były uzależnione i cierpiały na alkoholowy zespół odstawienny. Niestety, jednego z psów nie udało się uratować, drugi - dwuletni labrador jako pierwszy pies, przeszedł leczenie uzależnień od alkoholu.

Do ośrodka opieki nad zwierzętami w Wielkiej Brytanii Woodside Animal Welfare Trust po śmierci właściciela przywiezione zostały dwa psy. "Coco po przybyciu ze swoim psim kumplem po śmierci właściciela szybko zachorowali" - podał ośrodek w mediach społecznościowych.

 

Mimo pomocy doświadczonych lekarzy jednego z psów nie udało się uratować. Jak przekazano, labrador Coco w tym czasie był w bardzo złym stanie i wymagał całodobowej opieki.

W schronisku leczono psa uzależnionego do alkoholu

Wszystkie objawy wskazywały na to, że dwuletni pies był uzależniony od alkoholu i cierpi na alkoholowy zespół odstawienny. Psu przez cały miesiąc podawano środki na uspokojenie, by był w stanie znieść napady.


Jak przekazano, w tym momencie Coco czuje się lepiej fizycznie, ale wciąż nie jest gotowy do adopcji. "Bywa niespokojny" - informuje ośrodek.

 

Dwuletniego labradora jeszcze czeka leczenie, które najprawdopodobniej zostanie przeniesione do domu tymczasowego. Pracownicy ośrodka są przekonani, że w domowych warunkach Coco wróci do pełni sił. 

 


"Nikt nie zna szczegółów, w jaki sposób te psy zostały uzależnione od alkoholu, ale wiemy, że bez naszej opieki Coco prawdopodobnie nie przeżyłaby" - dodano.


W rozmowie z portalem The Telegraph pracownicy ośrodka przyznali, że podejrzewają, że psy uzależniły się od alkoholu, ponieważ właściciel "przed snem" zostawiał napoje, do których dostęp miały zwierzęta

 

anw/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie