Rosja: Ogromny pożar magazynu pod Moskwą

Świat
Rosja: Ogromny pożar magazynu pod Moskwą
Twitter NEXTA
"Powierzchnia pożaru wynosi 1000 metrów kwadratowych"

Na przedmieściach w okolicy Moskwy płonął ogromny magazyn części zamiennych. Rosyjskie media donoszą, że przed pożarem miało dojść tam do wybuchu.

"Do pożaru doszło w magazynie w Nachabino, na przedmieściach Moskwy. W budynku składowano części zamienne" - poinformowała agencja UNIAN.


Rosyjskie media podają informacje o ponad 1000 metrach kwadratowych powierzchni objętej przez ogień. Naoczni świadkowie mówią o wybuchu, który słyszeli przed pojawieniem się płomieni. 

 

ZOBACZ: Ukraina: Wywiezione przez Rosjan dzieci wróciły do domów. To kolejna taka grupa

 

"Przed pożarem eksplodowała butla z tlenem. Powierzchnia pożaru wynosi 1000 metrów kwadratowych" - podały lokalne media.

 

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania, na których wyraźnie widać ogień i ogromne kłęby czarnego dymu.  

 

 

Według rosyjskich mediów, z ogniem walczyło 44 strażaków. Pożar został już ugaszony. Nie ma doniesień o ofiarach.

 

Ogień w budynku MON w centrum Moskwy

Kilka dni wcześniej, 5 kwietnia agencja TASS podała, że w jednym z budynków rosyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej w centrum Moskwy wybuchł pożar. 

 

Ogień pojawił się w jednym z budynków Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej przy ulicy Znamenka w centrum Moskwy. - Z okna na trzecim piętrze widać intensywny pożar - powiedział rozmówca prokremlowskiej TASS.

 

Czytaj więcej: Moskwa: Pożar w budynku MON. Kłęby dymu nad stolicą Rosji

 

sgo/anw/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie