Pomorskie. Poród na autostradzie A1. Pomagała babcia i Inspektorzy Transportu Drogowego

Polska
Pomorskie. Poród na autostradzie A1. Pomagała babcia i Inspektorzy Transportu Drogowego
Facebook/Inspekcja Transportu Drogowego/Pixabay
Zdj. ilustracyjne

Maksymilian przyszedł na świat w aucie w drodze do szpitala. Do porodu doszło w okolicy Swarożyna na zjeździe z autostrady A1. Dziecku przyjść na świat pomogła babcia, która jest położną. Rodzinie pomocy udzielili także Inspektorzy Transportu Drogowego.

Na autostradzie A1 w okolicach Swarożyna (woj. pomorskie) do Inspektorów Transportu Drogowego podjechał samochód osobowy, którego kierowca poinformował, że kobieta tuż przed momentem urodziła w samochodzie dziecko.

 

"Inspektorzy od razu udzielili wsparcia świeżo upieczonym rodzicom" - poinformowała w mediach społecznościowych Inspekcja Transportu Drogowego.

 

 

Ojciec dziecka: Poród odbył się błyskawicznie

W samochodzie oprócz matki noworodka, byli ojciec i babcia dziecka, która jest położną. Rodzina jechała z rodzącą kobietą do Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim - przekazał "Dziennik Bałtycki".

 

- Zwolniłem się z pracy i podjechałem do domu. Wraz z moją mamą oraz dwójką naszych synów wyruszyliśmy w podróż. Nie zdążyliśmy. Poród odbył się błyskawicznie! - relacjonował ojciec dziecka.

 

Jak zaznaczył, miał nadzieję, że zdąży dojechać do szpitala. - Na szczęście moja mama jest położną. Mimo wielkich emocji, wiedziałem, że moi najbliżsi są pod dobrą opieką - dodał.

 

ZOBACZ: Przyszła na świat na... śmietniku. Nietypowy poród w Warszawie

 

Po porodzie rodzice czekali na przyjazd karetki na zjeździe z autostrady w Swarożynie.

 

Inspekcja Transportu Drogowego dodała, że pomógł również kierowca ciężarówki, który przekazał koc niezbędny do utrzymania komfortu cieplnego matki i noworodka.

 

"Do czasu przybycia karetki pogotowia inspektorzy byli z rodzicami. Kierowali też ruchem, aby karetka bezkolizyjnie mogła podjechać bezpośrednio do rodziny" - napisali inspektorzy ITD w mediach społecznościowych.

 

Mama i Maksymilian dotarli do szpitala i są pod opieką specjalistów.

mbl/ sgo/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie