Oskarżenia pod adresem Pawła Kukiza. Polityk odpowiedział Donaldowi Tuskowi

Polska
Oskarżenia pod adresem Pawła Kukiza. Polityk odpowiedział Donaldowi Tuskowi
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk/PAP/Mikołaj Kuras
Paweł Kukiz odpowiedział Donaldowi Tuskowi w mediach społecznościowych

Nie milkną echa doniesień o rządowej dotacji w wysokości 4,3 mln zł, którą otrzymać miała fundacja "Potrafisz Polsko!", związana z Pawłem Kukizem. Szef PO Donald Tusk skomentował, że "szaleje inflacja, a najbardziej podrożały majonez, jaja i Kukiz". Na te słowa natychmiast zareagował główny zainteresowany. "Nie nazywajcie Tuska Niemcem, bo to obraza dla Niemców!" - odparował Paweł Kukiz.

Fundacja "Potrafisz Polsko!" miała otrzymać 10 lutego 2023 roku decyzją premiera Mateusza Morawieckiego 4 284 900 zł rządowej dotacji - wynika z informacji ujawnionych przez dziennikarzy Wirtualnej Polski.

 

Pieniądze miały zostać przekazane na realizację projektu "Instytut Demokracji Bezpośredniej", skupiającego się na "kampanii edukacji społecznej na rzecz egzekwowania art. 4 Konstytucji", czyli promowaniu i popularyzacji referendów.

 

ZOBACZ: Kukiz: Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek, a Kaczyński prawdopodobnie za Polskę oddałby życie

 

Zarządzenie szefa rządu wydano tuż po wywiadzie, w którym Paweł Kukiz narzekał na brak pieniędzy. Decyzję o wypłacie środków ministerstwo finansów podjęło zaledwie cztery dni później, choć zwykle proces trwa tygodniami. Jak informuje WP, szefem rady fundacji był Stanisław Tyszka, związany w przeszłości politycznie z Pawłem Kukizem.

Tusk skomentował doniesienia o Kukizie. Nie czekał długo na odpowiedź

W sobotę do doniesień na temat Pawła Kukiza odniósł się Donald Tusk. "Inflacja szaleje. Najbardziej podrożały majonez, jaja i Kukiz" - skomentował przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

 

Na reakcję Pawła Kukiza nie trzeba było długo czekać. Polityk w komentarzu stwierdził, że lider PO powinien być nazywany "Wurstem".

 

"Nie nazywajcie proszę Tuska Niemcem, bo to obraza dla Niemców! Ale jeśli już koniecznie musi być wątek niemiecki, to mówcie o nim po prostu 'Wurst' (z niem. kiełbasa). Zawsze najdroższa w koszyczku i pasuje do jaj" - napisał Paweł Kukiz.

 

Politycy komentują doniesienia o dotacji dla Kukiza

Do ustaleń na temat fundacji "Potrafisz Polsko!" odnieśli się także inni politycy. Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba stwierdził, że "nie da się przejść obojętnie obok tej bezczelnej przedwyborczej łapówki dla fundacja byłego rockmana".

"'Potrafisz Polsko'? Potrafił się drogo sprzedać!" - stwierdził we wpisie na Twitterze.

 

 

Wanda Nowicka z Lewicy stwierdziła natomiast, że "kasa dla formacji Pawła Kukiza to dobra inwestycja wyborcza". "Jeśli Kukiz nie wystartuje na pisowskiej liście i zajmie się śpiewaniem, to odwołam podejrzenia" - dodała.

 

 

Janusz Korwin-Mikke postanowił odwołać się do myśli XX-wiecznego filozofa, Nicolasa Gomeza Davili. "'W demokracji »człowiek zasad« kosztuje tylko nieco więcej'. P. Kukiz całkiem sporo..." - stwierdził polityk Konfederacji.

 

jkm/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie