Pogoda w Polsce. Powrót zimy. "Do 25 centymetrów śniegu"

Polska
Pogoda w Polsce. Powrót zimy. "Do 25 centymetrów śniegu"
PAP/Darek Delmanowicz/Twitter/IMGW-PIB METEO POLSKA
Opady śniegu w Przemyślu

Zima nie odpuszcza. Przymrozki, opady deszczu, a nawet śniegu – taka pogoda czeka nas w najbliższych dniach. Na Podkarpaciu już spadł śnieg. IMGW wydało ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu i marznącymi opadami deszczu dla południowo-wschodniej Polski. Na ciepłą i słoneczną wiosnę przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Rzecznik IMGW przekazał, że chmury dominują nad centralną i wschodnią Polską. To za sprawą ciepłego frontu atmosferycznego przy wschodniej granicy. 

 

- Dzisiaj przed nami bardziej zimowa aura. Wiosna na razie robi lekki krok do tyłu, żeby później się rozpędzić - mówił na antenie Polsat News Grzegorz Walijewski, rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

 

- W zachodniej części kraju więcej słońca, tutaj nie ma chmur, natomiast w centrum i na wschodzie tych chmur jest zdecydowanie więcej. Na Suwalszczyźnie dzisiaj zobaczymy około 7 stopniu Celsjusza. Na zachodzie mamy około 10 stopni.

 


W Polsce południowo-wschodniej na termometrach zobaczymy zaledwie od 1 do 3 stopni Celsjusza.

 

- Tutaj mamy też do czynienia z intensywnymi opadami śniegu. W Bieszczadach i na Podkarpaciu może spaść do 25 centymetrów. W związku z tym dla Polski południowo-wschodniej wydaliśmy ostrzeżenia meteorologiczne wyższego, drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu i marznącymi opadami deszczu - poinformował rzecznik IMGW.  

 

 

WIDEO: Rzecznik IMGW w Polsat News 

Pogoda. Atak zimy w Polsce. Możliwe marznące opady

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu podało, że w nocy z czwartku na piątek na wschodzie województwa opolskiego możliwe są marznące opady deszczu powodujące gołoledź


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu lub mżawki.

 

Pogoda na Wielkanoc 

Prowadzący Polsat News Bartosz Kwiatek zapytał rzecznika IMGW "czy w związku z atakiem zimy możemy się spodziewać, że w niektórych regionach Polski na Wielkanoc tradycyjnie spadnie śnieg?" 


- Śmigus-śniegus, można by powiedzieć, może się trafić, ale tylko w obszarach podgórskich. W pozostałych częściach kraju, jeżeli będą występowały opady, to będą to opady deszczu - mówił na antenie Polsat News Grzegorz Walijewski.

 

- Jeśli chodzi o pogodę, no cóż, chcielibyśmy zdecydowanie wyższe wartości, ale prognozowane jest maksymalnie do 10 stopni Celsjusza - dodał.

 

adn/dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie