Międzychód. 24-letni Marcin W. poszukiwany w sprawie podwójnego zabójstwa

Polska
Międzychód. 24-letni Marcin W. poszukiwany w sprawie podwójnego zabójstwa
Dariusz Wawrzyniak/Wieści Międzychodzkie/Policja
Policyjna obława za 24-latkiem

W Muchocinie i w Międzychodzie w województwie wielkopolskim trwała obława na 24-latka w związku z zabójstwem dwóch osób. Służby zdecydowały się opublikować wizerunek ściganego, który usunęły z sieci po tym, jak w czwartek wieczorem sam zgłosił się na policję. Mężczyzna niedawno opuścił szpital psychiatryczny. Komendant wyznaczyła 10 tys. złotych nagrody za pomoc w schwytaniu podejrzanego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie poszukiwały 24-latka. Wszystkie osoby, które od wieczora 29 marca widziały go - proszone są o pilny kontakt z policjantami pod numerem telefonu 887 878 900 lub numerem alarmowym 112.

 

Komendant Wojewódzkiej Policji wyznaczył 10 tys. złotych nagrody za pomoc w jego ujęciu.

 

W środę wieczorem, po godz. 17, służby otrzymały zgłoszenie o pożarze w jednym z bloków w Muchocinie. Po ugaszeniu płomieni w domu znaleziono ciało 22-letniego mężczyzny. Na ciele ofiary widoczne były rany kłute.

Podwójne morderstwo. Sprawca uciekał przed policją

"Sprawca podpalił mieszkanie, żeby zatrzeć ślady" - przekazały "Wieści Międzychodzkie".

 

"W mieszkaniu zamordowanego chłopaka znajdowała się butla z gazem. Na szczęście przybyli błyskawicznie strażacy, sprawną akcją zapobiegli eksplozji. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy sprawca całego zdarzenia uciekł z miejsca zdarzenia samochodem, który należał do właściciela mieszkania" - podały w mediach społecznościowych.

 

 

Jak podaje portal, w Międzychodzie przy ul. 3 Maja odkryto zwłoki drugiej ofiary mordercy. Poinformowano, że jest to 45-letnia kobieta. 

 

Uciekający sprawca porzucił samochód. Według policji ukrywał się w lasach.

 

 

 

Nad sprawą cały czas pracują służby z udziałem prokuratora. Policja potwierdziła, że 24-latek miał przed kilkoma dniami opuścić szpital psychiatryczny. Mężczyzna miał znać swoje ofiary.

 

Śledztwo od prokuratury w Szamotułach przejęła poznańska prokuratura okręgowa. Jak przekazał prokuratura w Poznaniu, teraz sporządzany jest wniosek o tymczasowy areszt poszukiwawczy wobec tego podejrzanego. Potem zapowiedziano postępowanie ws. wydania listu gończego.

 

- Do pracy na miejscu zdarzeń oraz w działania pościgowo-poszukiwawcze, oprócz funkcjonariuszy z Międzychodu, zostali zaangażowani policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Laboratorium Kryminalistycznego), a także policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz z innych jednostek policji na terenie Wielkopolski - przekazała Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego KWP w Poznaniu.

nb/mbl/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie