Warszawa: Utrudnienia na kolei przez dwa tygodnie. Odwołane i skrócone kursy pociągów

Polska
Warszawa: Utrudnienia na kolei przez dwa tygodnie. Odwołane i skrócone kursy pociągów
Wikimedia Commons/Bartek z Polski - Praca własna, CC BY-SA 4.0
Utrudnienia potrwają od 11 do 21 kwietnia 2023 r.

Pasażerów kolei ze stolicy i okolic czekają kolejne utrudnienia w codziennych podróżach. PKP PLK w kwietniu na prawie dwa tygodnie zamkną jeden tor na podmiejskiej linii średnicowej, przecinającej centrum Warszawy. To sprawi, że większość regionalnych pociągów pojedzie innymi trasami - niekiedy skróconymi. Zmiany dotyczą podróżnych Kolei Mazowieckich i SKM.

Prace na linii średnicowej PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowały od 11 do 21 kwietnia 2023 r. "Na podróżnych czekają bardzo poważne utrudnienia. Większość pociągów Kolei Mazowieckich będzie miała zmienioną trasę" - czytamy w komunikacie regionalnego przewoźnika.

 

Jak podano, sporo pociągów Kolei Mazowieckich będzie kursowało w skróconej relacji lub zostanie odwołanych na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia.

 

Przez linię średnicową, przy której leżą stacje Ochota, Śródmieście, Powiśle i Stadion w ciągu godziny jeździć będą trzy pociągi w kierunku wschodnim i trzy w kierunku zachodnim.

Będzie honorowanie biletów KM w komunikacji miejskiej. Zmiany także u SKM

Większość pociągów KM z kierunku wschodniego zakończy bieg na stacji Warszawa Wschodnia. Z kolei dla składów jadących z zachodu ostatnią stacją będzie Warszawa Główna lub Warszawa Zachodnia.

 

ZOBACZ: Miejsce w pociągu PKP IC wybierzesz sobie teraz tak, jakbyś miał lecieć samolotem

 

W związku z utrudnieniami podjęto decyzję o honorowaniu biletów KM w pociągach PKP Intercity, WKD, SKM, Polregio i ŁKA pomiędzy stacjami Warszawa Wschodnia a Warszawa Zachodnia, czyli największymi stołecznymi dworcami z niektórymi węzłami przesiadkowymi.

 

Inny rozkład jazdy będzie obowiązywał też w przypadku połączeń Szybkiej Kolei Miejskiej. Pociągi tej spółki również korzystają z linii średnicowej.

an/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie