USA: Jej poćwiartowane ciało znaleźli rybacy. Po 40 latach ustalono, kim była

Świat
USA: Jej poćwiartowane ciało znaleźli rybacy. Po 40 latach ustalono, kim była
Spokane Police Department / Wikimedia Commons / Tnasci1313
Policja zidentyfikowała kobietę zmarłą 40 lat temu

Młoda kobieta została najpierw wykorzystana seksualnie, a następnie zamordowana. Jej ciało w kawałkach ktoś wrzucił do rzeki płynącej przez miejscowość Spokane w amerykańskim stanie Waszyngton. Po 40 latach od zbrodni policja - dzięki specjalistycznym badaniom - dowiedziała się, kim była ofiara. Dotarła również do jej żyjącej siostry.

20 czerwca 1984 roku dwóch rybaków zobaczyło w jeziorze Spokane fragmenty ludzkiego ciała. Było poćwiartowane - brakowało głowy, stóp i dłoni. Przed śmiercią kobieta została wykorzystana seksualnie tępym narzędziem, na jej ciele były liczne siniaki.

 

W 1998 roku na pobliskim parkingu inni spacerowicze odnaleźli czaszkę, jednak wciąż nie było wiadomo, kim jest ofiara. Teraz nastąpił przełom w sprawie. Pomogły w tym nowoczesne metody analizy DNA.

USA: Policja szuka zabójcy Ruth Belle Waymire

Okazało się, że ciało należy do Ruth Belle Waymire. Kobieta miała 24 lata, kiedy została zabita.

 

Departament Policji w Spokane po latach wrócił do sprawy. Dwa lata temu próbki DNA zostały wysłane do firmy zajmującej się analizą. Wyniki zawęziły poszukiwania do dwóch osób - Waymire i jej żyjącej siostry.

 

 

Kobiety po rozwodzie rodziców nie miały ze sobą kontaktu, dlatego siostra nie wiedziała, że Ruth zaginęła. Śledczym udało się ustalić jej miejsce pobytu. 

 

ZOBACZ: Kalisz. Uprowadzona dziewczynka odnaleziona. Trzyletnia Helenka wróciła do mamy

 

Policjanci nadal nie wiedzą, kto zabił 24-latkę. Liczą na to, że siostra Ruth pomoże im we wskazaniu potencjalnego sprawcy.

kg/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie