Prezes Fundacji Polsat: Prezent w postaci 1,5 proc. podatku jest nie do przecenienia

Polska
Prezes Fundacji Polsat: Prezent w postaci 1,5 proc. podatku jest nie do przecenienia
Polsat News
Krystyna Aldridge-Holc

- W dzisiejszych czasach drożyny wszystkie ceny poszły w górę. Gdy otrzymujemy rachunki od rehabilitantów, są one ogromnie wysokie - powiedziała prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc. Jak dodała, do tej pory fundacja dostawała "od bardzo dużej liczby osób drobne kwoty". - Boję się, że w tym roku otrzymamy znacznie mniej pieniędzy i będziemy mogli pomóc mniejszej liczbie osób - mówiła.

Pozostał miesiąc do rozliczenia się z ZUS-em, a w związku z tym - do przekazania 1,5 proc. podatku. - Szalenie ważne jest te 1,5 proc. Dla wielu rodzin naszych podopiecznych to często być albo nie być - powiedziała w czwartkowym "Gościu Wydarzeń" Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

 

Jak przypomniała, w dzisiejszych czasach drożyny wszystkie ceny poszły w górę. - Gdy otrzymujemy rachunki od rehabilitantów, są one ogromnie wysokie. Kwoty potrzebne na rehabilitacje są znacznie większe - przyznała Aldridge-Holc.

 

Dodała, że "prezent w postaci 1,5 proc. podatku jest nie do przecenienia".

 

ZOBACZ: Światowy Dzień Chorób Rzadkich. Fundacja Polsat pomaga młodym pacjentom

 

Fundacja Polsat apeluje o to, by "rozliczyć się z sercem". Krystyna Aldridge-Holc zapytana o to, jak wielkie serce było w zeszłym roku, jeśli chodzi o wspomniane rozliczenie, odpowiedziała: - Było ogromne, otrzymaliśmy ponad pięć milionów złotych, co jest bardzo dużą kwotą. To są pieniądze, które idą na pomoc dla indywidualnych dzieci.

 

WIDEO: Krystyna Aldridge-Holc w "Gościu Wydarzeń"

 

 

Fundacja Polsat dla szpitali oraz dzieci z Ukrainy

Fundacja organizuje także remonty w szpitalach. - Jesteśmy dumni ze wszystkich remontów, które robimy. W czasie ich trwania jestem częstym gościem. Widzę, z jaką radością mieszkańcy dziękują za tę pomoc - powiedziała Aldridge-Holc.

 

Od początku wojny w Ukrainie pod skrzydłami fundacji są również dzieci z zaatakowanego kraju. - W zeszłym roku w lutym przyjęliśmy autobusy pełne dzieci z domów dziecka. To był straszny widok, dzieci były przerażone, były tak biedne, że trudno to sobie wyobrazić - wspominała prezes Fundacji. Jak dodała, dziś twarze tych dzieci wyglądają zupełnie inaczej. 

 

Wracając do tematu 1,5 proc. podatku, Aldridge-Holc podkreśliła, że liczy się każda złotówka. - Każda drobna kwota, każde dziesięć złotych - to jest naprawdę na wagę złota - stwierdziła.

 

 

- Do tej pory dostawaliśmy od bardzo dużej liczby osób drobne kwoty. Teraz bardzo się boję, że w tym roku otrzymamy znacznie mniej pieniędzy i będziemy mogli pomóc znacznie mniejszej liczbie osób - powiedziała Aldridge-Holc.

 

Jak zapewniła, "gdy obserwujemy naszych podopiecznych, mamy kontakt z rodzicami, widzimy tę radość, wdzięczność rodziców i ten spokój". - Większego podziękowania nie potrzeba - dodała prezes Fundacji Polsat.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Gość Wydarzeń" możesz zobaczyć tutaj.

jk/an/wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie