Kielce: Kradzież na szkolnej wycieczce. Łupem nastolatków padła figurka konia za 100 tysięcy

Polska
Kielce: Kradzież na szkolnej wycieczce. Łupem nastolatków padła figurka konia za 100 tysięcy
Świętokrzyska Policja
Figurka konia ukradziona z wystawy

Wycieczka na targi przemysłowe zakończyła się zatrzymaniem dwóch uczniów. 16- i 18-latek ukradli stamtąd aluminiową figurkę konia wartą 100 tysięcy złotych. Nastolatkowie odpowiedzą za kradzież - staną przed sądem, a starszemu z nich grozi do pięciu lat więzienia.

Uczniowie z powiatu mieleckiego (woj. podkarpackie) pojechali na szkolną wycieczkę, w ramach której odwiedzili wiosenne targi przemysłowe w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Podczas zwiedzania wystawy doszło do incydentu, który może mieć poważne konsekwencje dla dwóch nastolatków.  

 

ZOBACZ: Niemcy: Polka jechała autostradą pod prąd. Później ukradła radiowóz


"Wczoraj na jednym ze stoisk doszło do kradzieży figurki konia, który był częścią aluminiowej statuetki. Zgłaszający wartość utraconego mienia wycenił na kwotę około 100 tys. złotych, gdyż, jak się okazało, była to jedyna taka statuetka w Polsce, a jej wykonanie zajęło trzy miesiące" - podała kielecka Komenda Wojewódzka Policji.

 

Kradzież na szkolnej wycieczce. Uczniowie zatrzymani

Kieleccy policjanci ustalili, że sprawcami kradzieży jest dwóch uczniów z powiatu mieleckiego. Zwrócili się do tamtejszych funkcjonariuszy o pomoc w ich zatrzymaniu. Nastolatków udało się namierzyć tego samego dnia.

 

W mieszkaniu 18-latka policjanci znaleźli skradzioną figurkę. Wróci ona do prawowitego właściciela.

 

ZOBACZ: Kniazie. Ukradł krzyż cerkiewny. Pijany jechał z nim na rowerze


Obaj uczniowie odpowiedzą za kradzież. Sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny, a  jego starszy kompan odpowie przed sądem jak dorosły. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności

adn/wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie