Daniel Obajtek prezesem PKN Orlen na kolejną kadencję

Biznes
Daniel Obajtek prezesem PKN Orlen na kolejną kadencję
Polsat News
Daniel Obajtek

Daniel Obajtek został powołany na kolejną kadencję na stanowisko prezesa zarządu PKN Orlen. Kadencja trwa trzy lata. Ogłaszając przedłużenie rządów Obajtka w koncernie podkreślono, że stworzył on "zintegrowaną, nowoczesną grupę", która ma wpływ na niezależność energetyczną Polski.

O decyzji poinformowano w czwartek w komunikacie prasowym. Czytamy w nim, że Obajtek stworzył "silną multienergetyczną firmę, zdecydowanego lidera w Europie Środkowo-Wschodniej".

 

"Dzięki zrealizowanym w 2022 roku przejęciom Grupy LOTOS i PGNiG, a wcześniej Energi, Ruchu czy Polska Press dzisiaj Grupa ORLEN posiada potencjał do realizacji wielomiliardowych inwestycji wzmacniających bezpieczeństwo i niezależność energetyczną Polski a nawet Europy Środkowej" - podano.

 

ZOBACZ: Ryszard Czarnecki o cenach paliw. "Za politykę państwa i Orlenu należy się pochwała"

 

Jak dodano, pod kierownictwem Obajtka "powstała zintegrowana, nowoczesna Grupa, która będzie generować około 400 miliardów zł przychodu rocznie i obsługiwać ok. 150 mln klientów".

 

Sam Obajtek nie kryje zadowolenia. "Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, wicepremierowi Jackowi Sasinowi oraz członkom Rady Nadzorczej za zaufanie i zapewniam, że dalej będę pracować na rzecz bezpieczeństwa energetycznego Polski" - napisał na Twitterze.

 

Daniel Obajtek w PKN Orlen

Daniel Obajtek jest Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym PKN Orlen od lutego 2018 roku. Od 2017 roku do lutego 2018 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Grupy Energa S.A.

 

W latach 2016-2017 kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wcześniej, od lipca 2016 do lutego 2018, był członkiem Rady Nadzorczej spółki LOTOS Biopaliwa. Od czerwca 2016 do lutego 2018 był przewodniczącym Rady Nadzorczej DALMOR S.A.

an/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie