Wodorowy NesoBus trafi na Śląsk. Rybnik otrzyma nowy tabor

Polska
Wodorowy NesoBus trafi na Śląsk. Rybnik otrzyma nowy tabor
Interia.pl
NesoBus

Rybnik walczy ze smogiem, a władze podjęły konkretne działania. Na ulice miasta wyjedzie 20 wodorowych NesoBusów. Jak zaznacza prezydent miasta Piotr Kuczera, to "nowa filozofia funkcjonowania transportu publicznego".

Na ulice Rybnika trafi 20 nowoczesnych, ekologicznych, wodorowych NesoBusów. Prezydent miasta podpisał porozumienie ze spółką PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy. W mieście powstaje już stacja ładowania wodoru, z której będą korzystały nowe maszyny. 

 

- Na pewno jest to potężna zmiana w komunikacji. Liczę, że to będzie w miarę szybko, zaraz po wakacjach. Chciałbym też, aby rybniczanie dostrzegli tę zmianę - podkreśla w rozmowie z Polsat News prezydent Piotr Kuczera.

 

- Tak naprawdę mówimy o pewnej nowej filozofii funkcjonowania transportu publicznego. Z jednej strony ma przewozić mieszkańców, ale z drugiej oczyszczać powietrze - dodał włodarz Rybnika.

 

WIDEO: NesoBusy wyjadą na ulice Rybnika

 

 

Zadowolenia nie kryje też prezes PAK-PCE Polski Autobus Wodorowy Maciej Nietopiel. - To pierwsza nasza umowa, którą podpisaliśmy. To otwiera kolejne możliwości, kolejne przetargi, w których na pewno będziemy startowali - zaznaczył.

redakcja/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie