Ukraina: Atak irańskich dronów na Kijów. Eksplozje w stolicy kraju

Świat
Ukraina: Atak irańskich dronów na Kijów. Eksplozje w stolicy kraju
PAP/EPA/Maria Senovilla
Zniszczenia po uderzeniu rakietowym w Słowiańsku

W nocy z poniedziałku na wtorek w przestrzeni powietrznej Kijowa wykryto i zniszczono 12 dronów produkcji irańskiej Shahed. W poniedziałek wieczorem w stolicy Ukrainy doszło do wielu eksplozji.

O zniszczeniu dronów poinformował na Telegramie szef miejskiej obrony wojskowej Serhij Popko.

 

"Aktualizacja w sprawie ataku Shahedów na stolicę. W sumie 12 wrogich dronów tego typu zostało wykrytych i zniszczonych przez wszystkie siły obrony powietrznej w rejonie Kijowa!" - napisał Popko. 

 

W poniedziałek wieczorem w Kijowie doszło do wielu eksplozji, jak poinformował mer miasta Witalij Kliczko. Na zachodzie miasta zapalił się sklep, ale nie było natychmiastowych doniesień o ofiarach. Obrona powietrzna Kijowa powiedziała, że zestrzeliła wszystkie drony biorące udział w eksplozji - pisze "The Guardian".

Wojna w Ukrainie. Atak irańskich dronów

Jak poinformowało z kolei dowództwo sił powietrznych Ukrainy, w nocy z poniedziałku na wtorek Rosja zaatakowała Ukrainę dronami szturmowymi Shahed i kierowanymi bombami lotniczymi. 

 

Atak Shahedów przeprowadzono z północy i południowego wschodu. Myśliwce Su-35 okupanta wystartowały z lotniska w Morozowsku w obwodzie rostowskim i za pomocą dwóch kierowanych bomb kierowanych zaatakowały okolice Chersonia.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Media: Niemcy przekazały 18 czołgów

 

Siły i środki Sił Powietrznych i systemów obrony powietrznej zniszczyły 13 celów powietrznych: 12 szturmowych dronów irańskiej produkcji Shahed-136/131 i jeden rozpoznawczy UAV "Granat-4" - informuje dowództwo sił powietrznych.

 

Nie ma informacji o skutkach ataku bomb kierowanych na okolice Chersonia. 

 

W poniedziałek co najmniej dwie osoby zginęły w rosyjskim ataku rakietowym na wschodnie miasto Słowiańsk - podał gubernator regionu. W wyniku ataku 29 innych osób zostało rannych, powiedział Pavlo Kyrylenko, dodając, że wiele wieżowców i biur zostało uszkodzonych lub zniszczonych. 

an/wka/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie