Radlin. Mieszkał ze zmumifikowanymi zwłokami matki. Szokujące ustalenia śledczych

Polska
Radlin. Mieszkał ze zmumifikowanymi zwłokami matki. Szokujące ustalenia śledczych
Google Street View
Cmentarz w Radlinie

W lutym w jednym z domów w Radlinie (woj. śląskie) odkryto zmumifikowane zwłoki kobiety. Jak się okazało należały one do 95-letniej kobiety, która zmarła... w 2010 roku. Śledczy ustalili, że ciało kobiety zostało wykopane z grobu przez jej syna. Mężczyzna położył zwłoki na kanapie i mieszkał z nimi przez kilkanaście lat.

- 22 lutego wodzisławscy policjanci zostali powiadomieni o ujawnieniu w jednym z domów przy ulicy Rogozina w Radlinie zmumifikowanych ludzkich zwłok - poinformowała 21 marca asp. szt. Małgorzata Koniarska z KPP w Wodzisławiu Śląskim.

 

ZOBACZ: Grodzisk Mazowiecki. Udusił partnerkę, mieszkał z jej zwłokami

 

Policjantów o sprawie zawiadomił mężczyzna, który wraz z żoną zamieszkiwał połówkę piętrowego domu. Drugą część budynku użytkował jego 76-letni szwagier Marian L., jednak rodziny nie utrzymywały ze sobą kontaktu.

 

- Ustalono, że 76-latek praktycznie nie utrzymywał kontaktu z rodziną, i nie wpuszczał nikogo do domu, ale wtedy wszedł tam jeden z jego krewnych i ujawnił zmumifikowane zwłoki kobiety - powiedziała Radiu 90 rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska.

Kobieta zmarła 13 lat temu

Śledczy przeprowadzili sekcję oraz badania genetyczne odnalezionych zwłok. Jak się okazało, zmumifikowane ciało należało do 95-letniej matki 76-latka.

 

Kobieta zmarła w 2010 roku i została pochowana na miejscowym cmentarzu znajdującym się około 300 metrów od domu.

 

Następnie zlecono ekshumację zwłok, jednak po otwarciu grobu okazało się, że jest on pusty. Śledczy podejrzewają więc, że syn niedługo po pogrzebie wykopał zwłoki matki, zmumifikował ciało, a następnie przez lata mieszkał z nimi w domu jak gdyby nigdy nic.

 

ZOBACZ: Poznań. Zabił siekierą i mieszkał ze zwłokami. Sąd obniżył mu wyrok

 

Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się  Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim. 

 

76-letni mężczyzna usłyszał zarzut  bezczeszczenia zwłok. Złożył wyjaśnienia, ale prokuratura nie ujawnia ich treści.

 

Marian L. po ujawnieniu mumii trafił do szpitala, gdzie przebywa do dzisiaj. Mężczyzna ma przejść badania psychiatryczne, od których wyniku uzależnione są dalsze czynności w tej sprawie.

 

Makabryczna historia z Radlina została nagłośniona również przez zagraniczne media. O zmumifikowanej kobiecie i jej synu napisał m.in. portal Daily Mail Online.

dk/map/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie