Ramzan Kadyrow spotkał się ze swoją córką. Chwaliła wkład Fundacji Kadyrowa

Świat
Ramzan Kadyrow spotkał się ze swoją córką. Chwaliła wkład Fundacji Kadyrowa
Telegram/Kadyrov_95; Twitter/@Gerashchenko_en
Nagranie ze spotkania Ramzana Kadyrowa z córką obiegło sieć

Obsadzenie najważniejszych stanowisk w Czeczenii rodziną i przyjaciółmi Ramzana Kadyrowa doprowadza do niespotykanych wcześniej absurdów. Uwagę mediów i komentatorów przykuło niedawne spotkanie przywódcy ze jego córką. 20-letnia Khutmat Kadyrow, kuratorka służby zdrowia, opisywała zasługi Fundacji Achmata Kadyrowa dla republiki. Na czele organizacji stoi... matka Ramzana Kadyrowa.

Na nagranie, na którym Ramzan Kadyrow przyjął swoją córkę, jako pierwsi zwrócili uwagę dziennikarze z niezależnego białoruskiego portalu zerkalo.io. Khumtmat Kadyrow stanowisko kuratorki służby zdrowia objęła w marcu. Wcześniej 20-latka piastowała była zastępczynią szef sekretariatu głowy państwa.

 

ZOBACZ: Ramzan Kadyrow grozi denazyfikacją Polski. Oferuje pomoc w referendum na Śląsku

 

- Chcę zwrócić szczególną uwagę na wkład fundacji nazwanej imieniem pierwszego prezydenta Republiki Czeczeńskiej, Bohatera Federacji Rosyjskiej Achmata Kadyrowa - mówiła córka na spotkaniu ze swoim ojcem, wychwalając zasługi organizacji imienia dziadka. Fundacją kieruje wdowa po zmarłym prezydencie Czeczenii - matka Ramzana, Ajmani Kadyrow.

 

"To nic niezwykłego" - opisał ironicznie sytuację doradca ukraińskiego MSW Anton Heraszczenko, który opublikował nagranie z pamiętnego spotkania.

 

Ramzan Kadyrow dba o dzieci, zwłaszcza swoje

Zerkalo.io zauważa, że wysokie stanowiska w państwie piastują również inne dzieci Kadyrowa - 24-letnia Aiszat jest ministrem kultury Czeczenii. Z kolei 23-letnia Khadiżat łączy kierowanie departamentem edukacji przedszkolnej w administracji mera Groźnego z życiem rodzinnym. Prywatnie jest ona żoną wicepremiera Adama Ałchanowa.

 

ZOBACZ: "Bild": Ramzan Kadyrow jest poważnie chory. Przyleciał do niego lekarz z ZEA

 

17-letni syn Kadyrowa Ahmad w zeszłym roku stanął na czele Rosyjskiego Ruchu Dzieci i Młodzieży.

Klan Kadyrowa rządzi Czeczenią

Choć Ramzan Kadyrow musi obsadzić stanowiska dla swoich wszystkich 14 dzieci, to nie zapomina o dalszej rodzinie i krewnych. Z danych projektu "Kaukaskie Realia" prowadzonego przez Radio Swoboda wynika, że w czeczeńską administracją rządzi "klan Kadyrowa".

 

Dziennikarze ujawnili blisko 100 nazwisk osób piastujących wysokie stanowiska, które są krewnymi przywódcy, lub pochodzą z jego rodzinnej wioski.

 

"Nie ma szans, aby następca przywódcy pozwolił na pozostanie na stanowisku, którejkolwiek osobie z listy. O ile oczywiście, nie okaże się on następnym 'człowiekiem Kadyrowa'. Mamy do czynienia z autorytarną władzą jednego człowieka" - wskazują "Kaukaskie Realia".

bas/wka / Polsatnews.pl / zerkalo.io
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie