Wielka Brytania: Pokaz agresji na drodze. Kierowca celowo potrącił motocyklistę

Moto
Wielka Brytania: Pokaz agresji na drodze. Kierowca celowo potrącił motocyklistę
North Wales Police
Sąd skazał kierowcę na osiem miesięcy więzienia

Zachowanie motocyklisty rozwścieczyło kierowcę renault. 69-latek postanowił samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość i rozpoczął szaleńczy pościg za uciekającym pojazdem. W końcu udało mu się go potrącić. Sąd nie miał litości - wymierzył karę bezwzględnego więzienia.

Do zdarzenia doszło 5 sierpnia ub. roku w północnej Walii, jednak nagranie, na którym widać całe zajście, wypłynęło dopiero teraz.

 

69-letni kierowca Graham Robinson rozpoczął wówczas pościg za motocyklistą, który według niego, przejeżdżając obok, uderzył w lusterko jego Renault Kadjara. Na wideo nie widać kontaktu z motocyklem, jednak można się domyślać, że nastąpiło ono w momencie, kiedy kierowca wysunął się z pasa, którym jechał.

 

ZOBACZ: Skakał po radiowozie, ugryzł policjanta w rękę

 

Chwilę później Robinson rozpoczął pościg za motocyklistą, krzycząc, że zrzuci go z pojazdu. Finalnie udało mu się tego dokonać na polnej drodze, na którą oba pojazdy wjechały z asfaltu.

 

Kierowca początkowo okłamał policję twierdząc, że jego kamera samochodowa jest zepsuta. Prawda wyszła na jaw w czasie policyjnego dochodzenia.

 

WIDEO: Całe zajście zarejestrowała kamera w samochodzie sprawcy

 

Potrącenie motocyklisty. Sąd: Kara więzienia

Obrona 69-latka wskazywała przed sądem, że mężczyzna przechodził wówczas wyjątkowo stresujący czas w związku z chorobą żony.

 

- To, co zrobił, było zupełnie nie w jego stylu”. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek ponownie stanął przed sądem - stwierdził mecenas Simon Killeen.

 

15 marca zapadł wyrok w tej sprawie. Sędzia Timothy Petts skazał na Robinsona na osiem miesięcy więzienia oraz nałożył na niego zakaz prowadzenia pojazdów przez trzy lata i cztery miesiące.

 

ZOBACZ: Atalin. Motocyklista chciał wyprzedzić kilka aut. Zginął na miejscu

 

- Każdy, kto używa swojego samochodu jako broni, tak jak pan, aby rozstrzygnąć urazę z bardziej bezbronnym użytkownikiem drogi, jest bardzo niebezpieczny i wyrok musi to odzwierciedlać. Całkowicie wymknął się pan spod kontroli - przekazał sędzia.

zdr/grz/The Telegraph
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie