USA. Zabiła swoje córki po rozstaniu z mężem. To była zemsta

Świat
USA. Zabiła swoje córki po rozstaniu z mężem. To była zemsta
Fairfax County Sheriff
Veronica Youngblood

Veronica Youngblood z Wirginii (USA) została uznana za winną zamordowania swoich dwóch córek - pięciolatki i piętnastolatki. Według prokuratury kobieta zrobiła to z zemsty na byłym mężu, który chciał się wyprowadzić z jedną z dziewcząt. Po zastrzeleniu córek kobieta zadzwoniła do niego i powiedziała, co zrobiła.

Do tragicznych wydarzeń doszło w 2018 roku. Wówczas Youngblood podała swoim dwóm córkom 5-letniej Brooklyn i 15-letniej Sharon żelki nasączone środkami nasennymi, by dziewczynki nie mogły stawiać oporu.

Zastrzeliła dzieci i zadzwoniła do byłego męża

Następnie chwyciła za broń i strzeliła w głowę młodszej córki. Pięciolatka zginęła na miejscu. Później oddała dwa strzały w kierunku starszej córki, raniąc ją w plecy i klatkę piersiową. Kiedy Sharon umierała, Youngblood zadzwoniła do swojego byłego męża i powiedziała, że go nienawidzi i zastrzeliła dzieci. 

 

Starszej córce udało się zadzwonić na numer alarmowy i opowiedzieć o zdarzeniu. Na miejscu pojawiły się służby, a Sharon trafiła do szpitala, ale nie udało się jej uratować. 

 

ZOBACZ: USA. Zabiła najlepszą przyjaciółkę, bo nieznajomy z internetu zaoferował jej fortunę

 

Matkę dziewczynek aresztowano. Adwokat Youngblood, Dawn Butorac, powiedziała, że urodzona w Argentynie oskarżona dorastała w biedzie, była wykorzystywana seksualnie przez rodzinę i znęcano się nad nią fizycznie. W wieku 16 lat kobieta została prostytutką po tym, jak urodziła starszą córkę.  

 

Według Butorac oskarżona praktykowała południowoamerykańską religię, której wyznawcy wierzą, że mogą porozumiewać się ze zmarłymi, wskazywała też na niepoczytalność oskarżonej, która miała "słyszeć glosy". 

"Złośliwy, samolubny zabójca"

Zastępca prokuratora hrabstwa Fairfax, Kelsey Gill, opisał Youngblood jako "złośliwego, samolubnego zabójcę", który zabił z premedytacją. - Ten przypadek znacznie wykracza poza zwykłą chorobę psychiczną - powiedział Gill podczas mowy końcowej. - To znacznie wykracza poza depresję. To znacznie wykracza poza zespół stresu pourazowego - dodał. 

 

Youngblood przyznała śledczym, że zabiła swoje dzieci i dodała, że zasłużyła na karę śmierci.

 

Ława przysięgłych uznała ją za winną podwójnego zabójstwa i użycia broni palnej. Wkrótce usłyszy wyrok.

pgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie