Toruń. Kontrowersyjne rekolekcje w kościele. Kobieta popychana i wyzywana przed ołtarzem

Polska
Toruń. Kontrowersyjne rekolekcje w kościele. Kobieta popychana i wyzywana przed ołtarzem
tylkotorun.pl
Na nagraniach widać, jak przed ołtarzem mężczyzna szarpie kobietę ubraną w same majtki i koszulę.

W mediach społecznościowych krążą nagrania, które miały zostać wykonane podczas rekolekcji w jednej z toruńskich parafii. Widać na nich, jak przed ołtarzem mężczyzna szarpie kobietę ubraną w same majtki i koszulę. W rekolekcjach mieli uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych.

O sprawie poinformował lokalny portal tylkotorun.pl, który otrzymał nagranie od uczestniczki rekolekcji. Nagrania z toruńskiego kościoła krążą po sieci. 

Szokujące sceny podczas rekolekcji

Do kontrowersyjnych scen miało dojść w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Toruniu, podczas rekolekcji. Wzięli w nich udział uczniowie szkół średnich z całego miasta. 

 

Na nagraniach widać, jak mężczyzna szarpie na wpół rozebraną dziewczynę. Kobieta jest popychana i przyciskana do ziemi.

 

Dodatkowo na nagraniu słychać jak mężczyzna poniża ją, używając wulgarnych słów. Jak twierdzą komentujący nagrania, młoda kobieta miała być także zamknięta w klatce. 

Rekolekcje w Toruniu. "Nadal jestem w szoku"

W komentarzach wiele osób informuje, że ich dzieci były uczestnikami rekolekcji. "Mój syn powiedział, że to patologia i nie ma zamiaru uczęszczać na takie rekolekcje" - pisze jedna z kobiet. "Moja córka też tam dziś była. Jak wróciła i opowiedziała mi, co było na rekolekcjach, to szczerze mówiąc, nie wiedziałam jak mam jej to wytłumaczyć i zinterpretować" - pisze inna komentująca.

 

"Mówiono nam, że przyjedzie młodzież żeby prowadzić rekolekcje, miało być fajnie, przyjemnie, zabawnie. Obstawiałam śpiewanie, tańczenie - cokolwiek związanego z rekolekcjami (oczywiście w granicach normy). To, co było dane mi zobaczyć.. nadal jestem w szoku. Jest mi okropnie przykro, że zgodzono się na takie coś" - brzmi jeden z komentarzy.

 

Wiele osób zwraca również uwagę na profanację  świątyni.

 

Ze względu na charakter nagrań oraz widoczny wizerunek osób znajdujących się na nich zdecydowaliśmy się ich nie publikować. 

 

ZOBACZ: Przedstawienie w szkole pod Zamościem. Dzieci przebrane za gestapo zagazowały więźniów

 

Według lokalnego portalu organizatorem rekolekcji był Wydział Katechetyczny Diecezji Toruńskiej.

 

O komentarz w sprawie zwróciliśmy się do rzecznika diecezji toruńskiej. Czekamy na odpowiedź. 

pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie