Jan Strzeżek w "Gościu Wydarzeń": Nie wspierałem Adama Bielana. Wyrzucałem go z partii

Polska
Jan Strzeżek w "Gościu Wydarzeń": Nie wspierałem Adama Bielana. Wyrzucałem go z partii
Polsat News
Jan Strzeżek

- Wspólne z Adamem Bielanem mam to, że go wyrzucałem z partii Porozumienie - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" Jan Strzeżek, gdy pokazano mu wspólne nagranie z Bielanem. Na wideo polityk ten chwali Strzeżka za jego pracę w kampanii oraz podaje mu dłoń.

Adam Bielan nie powiedział, że prosi o głos na mnie - skomentował nagranie Jan Strzeżek, polityk Stowarzyszenia Młoda Polska. Dodał, że polityk ten wspierał kampanię, a nie konkretnego kandydata.

 

- Jarosław Gowin prosił Bielana, aby poparł mnie w wyborach. Cieszę się, że ostatecznie nie otrzymałem tego wsparcia - przekazał polityk. Stwierdził, że w 2021 roku głosował za wyrzuceniem Bielana.

"Chcemy, aby młodzi ludzie mieli możliwość wynajmu tanich mieszkań"

Polityk opowiedział o swoim nowym politycznym projekcie, Stowarzyszeniu Młoda Polska.

 

- Na konwencji programowej byli obecni był obecny Michał Kobosko z Polski 2050 i z Urszula Pasławska z PSL - przekazał Jan Strzeżek. - Dołączyć do Stowarzyszenia Młoda Polska mogą wszyscy, którzy chcą rozwiązywać problemy młodych i mają nie więcej niż 35 lat - dodał.
 
- W skali kraju w Stowarzyszeniu jest 250-300 osób, które realnie działają - przekazał.

 

WIDEO: Jan Strzeżek w "Gościu Wydarzeń": Nie wspierałem Adama Bielana. Wyrzucałem go z partii

 

 

Gość przedstawił także propozycje programowe, które pojawiły się na konwencji programowej. 

 

- Chcemy, aby młodzi ludzie mieli możliwość wynajmu tanich mieszkań - przekazał Jan Strzeżek. - Studenci, którzy przyjeżdżają do Warszawy nie mają co liczyć na akademiki. A kawalerki są bardzo drogie - stwierdził.

 

ZOBACZ: Jan Strzeżek w "Gościu Wydarzeń": nikt tak nie wypełnia definicji niepoważnego jak Terlecki

 

- To jest patrologia. Mieszkania powinny być do wynajęcia za normalne stawki - powiedział polityk Stowarzyszenia Młodej Polski. - Mieszkanie jest towarem, ale musi być towarem, który jest łatwo dostępny - stwierdził.

 

Polityk Młodej Polski stwierdził, że powinno się budować więcej mieszkań. - Zaproponowaliśmy Spółdzielcze Inicjatywy Mieszkaniowe, teraz jest to pośrednik pracy dla Adama Bielana - stwierdził. 

"Nie chcemy plecaków pięciokilogramowych, ale 500 megabajtów podręczników"

- Stowarzyszenie chce, aby w polskich miastach oddychało się zdrowym powietrzem. Młodzi ludzie mają dość smogu - przekazał Jan Strzeżek. - Proponujemy także, aby edukacja była cyfrowa. Nie chcemy plecaków pięciokilogramowych, ale 500 megabajtów podręczników w komputerach. Uważam, że koniecznością jest przejście z "wykuwania" na kreatywne myślenie - dodał.

 

- Jeżeli chodzi o in vitro, zdecydowanie chciałbym, żeby każda polska rodzina, która chce mieć dziecko, miała taką możliwość - powiedział polityk Stowarzyszenia Młoda Polska.

 

Prowadzący Piotr Witwicki zapytał Jana Strzeżka, czy przeszkadza mu Konfederacja. Polityk Stowarzyszenia Młodej Polski stwierdził, że przeszkadza mu Grzegorz Braun. - Uważam, że to polityk prorosyjski i szkodliwy - odparł.

 

Wcześniejsze wydania programu można obejrzeć tutaj.

mbl/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie