Szczeniaki porzucone w kartonie przy drodze. Historia ma szczęśliwy finał

Polska
Szczeniaki porzucone w kartonie przy drodze. Historia ma szczęśliwy finał
KPP w Nowym Dworze Gdańskim
Szczeniaki były umieszczone w kartonie stojącym przy drodze

W jednej z miejscowości powiatu nowodworskiego (woj. pomorskie) odnaleziono stojący przy drodze karton z sześcioma szczeniakami. Historia ma jednak szczęśliwe zakończenie. Wszystkie zwierzęta znalazły już nowy dom. Jednego pieska przygarnął miejscowy policjant.

Karton stojący przy trasie Marzęcino - Osłonka w powiecie nowodworskim zauważył jeden z mieszkańców. O sprawie poinformował funkcjonariuszy miejscowej Straż Miejskiej.

 

Jak się okazało w środku znajdowało się sześć żywych szczeniaków - trzy psy i trzy suczki.

Policjant przygarnął szczeniaka

Strażnicy miejscy o pomoc z porzuconymi pieskami poprosili policjantów. Ci natomiast skontaktowali się z Nowodworskim Stowarzyszeniem Iskierka, które pomaga zwierzętom.

 

ZOBACZ: Ukraina. Suczkę potrącił samochód. Właścicielka zakopała ją żywcem

 

Zanim jednak pracownicy stowarzyszenia zjawili się na miejscu, jeden z porzuconych psów miał już nowego właściciela. Szczeniaka z wyjątkowo pięknymi niebieskimi oczami przygarnął bowiem jeden z miejscowych policjantów asp. szt. Rafał Pełczyński.

 

- Czworonóg został nazwany "Lucky" (szczęściarz - red.) - poinformowała mł. asp. Karolina Figiel z KPP w Nowym Dworze Gdańskim. 

 

 

- W międzyczasie dzięki strażnikom miejskim i pracownikom Urzędu Miasta wszystkie szczeniaki znalazły nowe domy - przekazała policjantka. 

 

Pięć z nich ma już stały dom, jeden szczeniak trafił do domu tymczasowego.

 

"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę" - przypomina policja. (...) Każdy, kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem - przypomina policja.

dk/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie