Pożar domu w Kozłówku. Nie żyje 30-letnia kobieta. Wśród rannych dzieci

Polska
Pożar domu w Kozłówku. Nie żyje 30-letnia kobieta. Wśród rannych dzieci
Facebook.com/OSP KSRG Kalembina
W wyniku pożaru w Kozłówku (woj. podkarpackie) ucierpiało pięć osób - troje dorosłych i dwoje dzieci. Jednej osoby dorosłej nie udało się uratować, pozostali poszkodowani trafili do szpitali.

Tragiczny pożar w Kozłówku w powiecie strzyżowskim na Podkarpaciu. Wezwani do pożaru strażacy zastali płonący dom jednorodzinny i uwięzioną w nim rodzinę. Gasząc w aparatach powietrznych jednocześnie wynosili mieszkańców. W sumie ewakuowano pięć osób, w tym dwójkę dzieci. Mimo resuscytacji nie udało się uratować 30-letniej kobiety.

Tragiczny pożar w Kozłówku w powiecie strzyżowskim w woj. podkarpackim. - Strażacy otrzymali zawiadomienie o pożarze w piątek przed godziną 23:00 - powiedział Polsatnews.pl bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Rodzina uwięziona w płonącym domu

Jednostki zostały skierowane do akcji gaśniczej o godzinie 23:01. Początkowe zgłoszenie mówiło o pożarze butli gazowej. Na miejsce natychmiast zostały wysłane zastępy ratownicze.

 

ZOBACZ: Naglady. Pożar budynku wielorodzinnego. W środku znaleziono zwęglone zwłoki


- Na miejscu strażacy ustalili, że ogniem jest objęty parter murowanego domu jednorodzinnego - powiedział bryg. Betleja. Wewnątrz uwięzieni byli mieszkańcy. 

 

"Strażacy będący na miejscu, pracując w aparatach ochrony dróg oddechowych, weszli do środka i gasząc ogień wynosili również poszkodowanych ze środka na zewnątrz" - podała Ochotnicza Straż Pożarna w Kalembinie.

 

Z płonącego domu ewakuowano pięć osób - trzy osoby dorosłe i dwoje dzieci.

Nie udało się uratować 30-latki

- Z parteru ratownicy ewakuowali 68-letniego mężczyznę, któremu udzielono pomocy medycznej. Z piętra ewakuowano cztery osoby, wśród nich chłopca i dziewczynkę w wieku czterech i sześciu lat - powiedział rzecznik podkarpackiej straży.

 

Przed domem "trwała heroiczna walka strażaków, ratowników i policjantów o ich życie" - napisali strażacy z OSP Kalembina.

 

- Osoby dorosłe ewakuowane z piętra były resuscytowane przed budynkiem przez ratowników medycznych - podał bryg. Marcin Betleja.

 

ZOBACZ: Straż Pożarna: 2800 pożarów traw od początku roku

 

- Nie udało się niestety uratować życia 30-letniej kobiety - powiedział Polsatnews.pl rzecznik komendy wojewódzkiej. Pozostali poszkodowani zostali przewiezieni do okolicznych szpitali. 

 

W akcji, która trwała około dwóch godzin brały udział trzy zastępy strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Strzyżowie oraz ochotnicy z Kalembiny, Kozłówka i Wiśniowej.

Czujka może uratować życie całej rodziny 

Przyczynę pożaru będzie wyjaśniać Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie pod nadzorem prokuratora.

 

W tym roku podkarpaccy strażacy 500 razy wyjeżdżali do pożarów w domach i mieszkaniach. Dziewięć osób zginęło a 27 trafiło do szpitali z oparzeniami bądź w wyniku zatrucia dymem.

 

ZOBACZ: Kiełczów: Pożar składowiska akumulatorów. "Sytuacja jest dynamiczna"

 

Bryg. Betleja zaapelował o montaż czujników dymu. - Czujka tego typu może zaalarmować o powstawaniu dymu zanim jeszcze będzie widać ogień. Ostrzeże nas, obudzi w nocy i to może nam uratować życie - powiedział rzecznik. 

 

hlk/dsk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie