Dawid Kubacki poinformował o stanie zdrowia żony. "Marta jest stabilna"

Polska
Dawid Kubacki poinformował o stanie zdrowia żony. "Marta jest stabilna"
PAP/Grzegorz Momot
Dawid Kubacki przekazał informacje o stanie zdrowia żony

Dawid Kubacki w mediach społecznościowych przekazał najnowsze informacje na temat stanu zdrowia swojej żony. Marta Kubacka trafiła do szpitala ze względu na poważne problemy kardiologiczne, a lekarze walczyli o jej życie. "Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp" - przekazał skoczek.

"Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony" - napisał na Instagramie polski skoczek. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

 

"Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia" - dodał. 

Dawid Kubacki wycofał się z Pucharu Świata

"Dawid Kubacki nie wystartuje w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich do końca sezonu 2022/2023" - przekazał w poniedziałek na Twitterze Polski Związek Narciarski. 

 

 

Polski skoczek poinformował, że powodem wycofania się z zawodów jest zły stan zdrowia jego żony, Marty. "Lekarze walczą o jej życie" - napisał. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dawid Kubacki (@dawid.kubacki.official)

 

Kubacki we wpisie na Instagramie poinformował, że dla niego to koniec sezonu, ale "to nie jest teraz najważniejsze". Słowa wsparcia skierowali do polskiego zawodnika i jego rodziny prezydent Duda i premier Morawiecki. Ciepłe słowa płynęły również z ust wielu sportowców. 
 

dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie