USA: Pilot nagle źle się poczuł. Lądować pomagał pilot innych linii lotniczych

Świat
USA: Pilot nagle źle się poczuł. Lądować pomagał pilot innych linii lotniczych
Pixabay/FlightRadar24
Samolot Southwest Airlines musiał zawrócić niedługo po starcie

Pilot Southwest Airlines tuż po starcie źle się poczuł. W związku z tym, zdecydowano o zawróceniu samolotu na lotnisko w Las Vegas. W lądowaniu postanowił pomóc załodze pilot innych linii lotniczych, który znajdował się na pokładzie jako pasażer.

Incydent miał miejsce w środę podczas lotu WN6013 z Las Vegas w Nevadzie do Columbus w stanie Ohio. Niedługo po starcie źle poczuł się pilot maszyny. Podjęto decyzję o zawróceniu samolotu na lotnisko początkowe.

 

Kontrola ruchu lotniczego dostała informację, że pilot zaczął odczuwać ból brzucha. Kilka minut później miał stracić przytomność.

 

- Musimy jak najszybciej przetransportować go do szpitala - usłyszeli kontrolerzy.

USA: Pilot innych linii przejął obowiązki dotyczące komunikacji

Okazuje się, że do kokpitu wszedł pilot innych linii, który był pasażerem tego lotu. W czasie gdy drugi pilot Southwest Airlines zajmował się bezpiecznym sprowadzeniem maszyny na lotnisko, mężczyzna informował kontrolę ruchu przez radio o aktualnej sytuacji.

 

"Bardzo doceniamy jego wsparcie i pomoc" - podkreśliły Southwest Airlines w oświadczeniu.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: Panika w samolocie z Teneryfy. Pilot przerwał lądowanie

 

Na lotnisku czekał personel medyczny, który zajął się udzieleniem pomocy poszkodowanemu pilotowi. Pasażerowie z kilkugodzinnym opóźnieniem zostali ostatecznie przetransportowani do Columbus.

 

"Chcemy pochwalić załogę za profesjonalizm. Dziękujemy także naszym klientom za cierpliwość i zrozumienie" - zakończyły oświadczenie linie lotnicze.

jkm/dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie