Wrocław. Pędził ulicami miasta 116 km/h. Nagranie zamieścił w internecie

Polska
Wrocław. Pędził ulicami miasta 116 km/h. Nagranie zamieścił w internecie
KMP Wrocław
Mężczyzna jechał nawet 116 km/h w terenie zabudowanym

W ręce wrocławskiej policji wpadł amator bardzo niebezpiecznej jazdy w mieście. Mundurowym pomógł serwis YouTube, na którym 43-latek relacjonował na żywo swój nocny przejazd ulicami stolicy Dolnego Śląska. Jak się okazało, główną umiejętnością mężczyzny było wciskanie pedału gazu - pędził on prawie 120 km/h.

Choć w mediach społecznościowych 43-latek miał dużo do pokazania, to podczas spotkania z policjantami z grupy SPEED nie umiał on odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak szybko i niebezpiecznie jeździł.

 

- Pomiar prędkości wykonany przy użyciu wideorejestratora zamontowanego w policyjnym radiowozie wskazał, że na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna osiągnął aż 116 km/h - powiedział mł. asp. Paweł Noga z KPP we Wrocławiu.

"Traktował innych jak pachołki rozstawione na torze wyścigowym"

Policjanci odtworzyli 43-letniemu kierowcy jego szaleńczą jazdę. Funkcjonariusze skierowali do sądu wniosek o ukaranie nieodpowiedzialnego kierowcy. Ponadto zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące.

 

WIDEO: Wrocław. Pędził ulicami miasta 116 km/h. Nagranie zamieścił w internecie

 

 

- Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem i brawurową jazdą mężczyzna zagroził nie tylko sobie, ale przede wszystkim innym użytkownikom drogi - przekazał policjant. Dodał, że 43-latek traktował innych użytkowników drogi jak pachołki rozstawione na torze wyścigowym.

 

mbl/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie