Włochy. Wysoki mandat dla skuterzysty. Mężczyzna ma zapłacić ponad 8 tysięcy euro

Świat
Włochy. Wysoki mandat dla skuterzysty. Mężczyzna ma zapłacić ponad 8 tysięcy euro
Flickr/Jarhid
Zdj. ilustracyjne

Mandat w wysokości 8 036 euro (około 37 500 złotych) otrzymał młody mieszkaniec włoskiej Ligurii, który jechał na skuterze bez kasku i prawa jazdy, pojazd zaś nie ani miał ubezpieczenia ani przeglądu. Dodatkowo policja skonfiskowała skuter.

25-latek został wezwany przez lokalną policję w celu dochodzenia w sprawie kradzieży, która miała miejsce podczas niedawnego Jarmarku św. Józefa w La Spezia - przekazała agencja Ansa.

 

Mieszkaniec tego liguryjskiego miasta zaplanował podróż na komendę skuterem. Los chciał, że mężczyznę w drodze zatrzymał patrol policji na motocyklach. Mundurowi skontrolowali pojazd i jego kierowcę.

Łączna wysokość mandatów sięgnęła 8036 euro

Okazało, że 25-latek podróżował bez kasku i bez prawa jazdy, skuter zaś nie miał ani ubezpieczenia ani ważnego przeglądu technicznego.

 

Policja nie mogła zrobić nic innego, jak tylko ukarać go mandatem za wszystkie popełnione wykroczenia. Łączna liczba nałożonych na niego kar sięgnęła 8036 euro (około 37 500 złotych). Ponadto jego pojazd został skonfiskowany.

 

ZOBACZ: Wypadek na skuterze w Warszawie. Poszkodowany chce miliona złotych odszkodowania

 

Jak przekazała służby, w La Spezia był to 16 przypadek jazdy bez uprawnień od początku roku, ponadto od stycznia zatrzymano 341 pojazdów bez ważnego przeglądu, zaś 74 maszyny poruszające się po drogach publicznych nie miały ubezpieczenia.

mbl/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie