Szkocja: Statek przewrócił się w suchym doku. 25 osób rannych

Świat
Szkocja: Statek przewrócił się w suchym doku. 25 osób rannych
Twitter/Adam McVey
Statek przewrócił się w suchym doku w porcie w Edynburgu

W dzielnicy Leith w Edynburgu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Statek, który znajdował się w suchym doku w porcie przechylił się na prawą burtę. W efekcie rannych zostało 25 osób. Część z nich trafiła do szpitala. Prawdopodobną przyczyną incydentu był silny wiatr.

Do zdarzenia doszło w godzinach porannych w suchym doku portu w Leith, dzielnicy Edynburga. Służby otrzymały zgłoszenie o 8:35. Na miejscu pojawiły się karetki, helikoptery medyczne, policja, straż pożarna oraz straż przybrzeżna. Miejsce zostało zabezpieczone, a osoby postronne proszone są o omijanie okolicy. 

 

ZOBACZ: Apel wysłany z tratwy na środku Oceanu Spokojnego. "Uderzyliśmy w wieloryba i statek poszedł na dno"

 

Poszkodowanych zostało 25 osób. 15 z nich zostało przewiezionych do szpitala, a 10 rannych zaopatrzono na miejscu - informuje Sky News, powołując się na szkockie pogotowie ratunkowe. 

 

Statek przewrócił się w suchym doku. Winny wiatr

"Statek został przewrócony na skutek silnego wiatru" - poinformował na Twitterze lokalny radny Adam McVey. Opublikował zdjęcia na których widać jednostkę, przechyloną na prawą burtę pod kątem około 45 stopni. 

 

ZOBACZ: W Polsce budują prawdziwe UFO! Dron transportowy IFO ma podbić świat

 

"To przerażające dla osób, które były na pokładzie. Moje myśli są z rannymi i mam nadzieję, że wszyscy szybko wyzdrowieją" - dodał McVey. 

 

Jednostka to statek badawczy RV Petrel, pływający pod banderą Wyspy Man. Mierzy ponad 76 metrów długości, 15 metrów szerokości i ma ponad 7 metrów zanurzenia. Został zakupiony w 2017 roku przez jednego ze współzałożycieli firmy Microsoft Paula Allena.

 

Jest to jedyny statek na świecie, który posiada sprzęt mogący prowadzić badania na głębokości sięgającej 6 km. 

 

dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie