Nowy Odrowążek. Uciekał przed policjantami. Schował się w psiej budzie

Polska
Nowy Odrowążek. Uciekał przed policjantami. Schował się w psiej budzie
KPP w Skarżysku-Kamiennej
31-latek schował się przed policjantami w budzie

Był poszukiwany i pijany, dlatego nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Dodatkowo, kierując oplem, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ucieczkę przed mundurowymi zakończył zaś... w psiej budzie. W taki sposób 31-latek z powiatu koneckiego (woj. świętokrzyskie) chciał ocalić swą wolność.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Nowy Odrowążek w gminie Bliżyn.

 

Policjanci skarżyskiej drogówki postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli opla. Autem podróżowały trzy osoby. Siedzący za kierownicą mężczyzna wyraźnie chciał uniknąć kontaktu z mundurowymi. Zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe emitowane z nieoznakowanego radiowozu. Zaczął uciekać.

Ukrył się w psiej budzie

Po przejechaniu kilku kilometrów porzucił opla z pasażerami w środku i... pobiegł do lasu. Koniec końców, mężczyznę zatrzymano. Ukrył się on w... psiej budzie. Okazało się, że 31-latek jest poszukiwany przez sąd z racji niezapłaconych alimentów, za co do odbycia ma karę półrocznego więzienia.

 

ZOBACZ: Bełchatów: Przed policją ukrył się pod... stertą koców

 

Przebadano go również na zawartość alkoholu. W organizmie miał 1,8 promila. Ponadto, kierował oplem, pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zbieg trafił za kratki.

 

31-latek usłyszy zarzuty. Przyjdzie mu odpowiedzieć za niezatrzymanie do policyjnej kontroli, jazdę po pijanemu oraz złamanie sądowego zakazu. Za więziennym murem może spędzić dodatkowe pięć lat.

ac/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie