Coraz trudniej kupić tanie bilety na wakacje. Ekspertka podpowiada, jak nie przepłacić

Polska
Coraz trudniej kupić tanie bilety na wakacje. Ekspertka podpowiada, jak nie przepłacić
Polsat News
Ceny biletów lotniczych w tym sezonie

Tanie bilety wciąż da się kupić. W dwóch sytuacjach może być problem: w szczycie sezonu urlopowego i decydując się na najpopularniejsze kierunki. - Warto pamiętać, że jeśli wiele razy wyszukujemy daną ofertę, lot, termin, to cena gwałtowanie rośnie - mówi product managerka Anita Wiedermann z Biuro Podróży Nekera w rozmowie z Polsat News.

Opłaty od emisji CO2, podatki, droższe paliwa, opłaty lotniskowe i duży popyt na zagraniczne podróże - to główne składowe wzrostu cen biletów lotniczych. Product managerka Anita Wiedermann z Biuro Podróży Nekera przekonuje jednak, że w tym roku zakup tanich biletów jest możliwy. 

 

WIDEO: Bilety na loty wciąż mogą być tanie

 

 

Wyjątek stanowią "gorące" miesiące w roku i popularne kierunki. - Z pewnością tanio nie będzie w okresie wakacji szkolnych. To nie dotyczy też najbardziej oblegany kierunków destynacji, czyli wysp hiszpańskich, greckich, ale też np. Malty - mówi Anita Wiedermann w rozmowie z Polsat News. 

Ekspertka z biura podróży: W niektóre dni tygodnia bilety są tańsze

Ekspertka z biura podróży podpowiada, że warto codziennie sprawdzać ceny biletów, bo w zależności od dnia i godziny mogą się one zmieniać. - Polecam śledzić strony internetowe przewoźników. W niektóre dni tygodnia bilety są tańsze. To często marketing spowodowany polityką kalkulacyjną danej firmy.

 

ZOBACZ: Warszawa. Przyleciał na lotnisko Chopina. W walizce "nadbagaż" za prawie 2 mln zł

 

Wiedermann przekazuje, że rozwiązaniem może być też włączenie trybu incognito w przeglądarce.

 

- Dodatkowo polecam czyścić tzw. ciasteczka, bo to najlepszy sposób. Warto pamiętać, że jeśli wiele razy sprawdzamy daną ofertę, lot, termin, to ta cena gwałtowanie rośnie - mówi managerka podróżnicza.

 

Anita Wiedermann zachęca, by nie czekać z rezerwacją lotów i noclegów. - Start sprzedaży, który nazywamy tzw. firstem, była dobra. Pod koniec stycznia mieliśmy dużo rezerwacji. Obecnie ta liczba pokojów, miejsc w samolotach, wciąż się zmniejsza - podsumowuje. 

kg/ sgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie