Trzęsienie ziemi w Azji. Media: Magnituda 7,7

Świat
Trzęsienie ziemi w Azji. Media: Magnituda 7,7
Google Maps/Twitter
Trzęsienie ziemi było odczuwalne w kilku krajach

W Azji doszło do silnego trzęsienia ziemi. Wstrząsy były odczuwalne m.in w Pakistanie, Afganistanie i Indiach. Ziemia najmocniej zatrzęsła się w Islamabadzie. Magnituda wyniosła 7,7. Reuters informuje, że jedną z ofiar jest 13-letnia dziewczynka, na którą zawaliła się ściana domu. Ranne zostały 34 osoby.

Agencja AFP powołując się na świadków informuje, że trzęsienie ziemi trwało co najmniej 30 sekund. Największe wstrząsy odczuwalne były na północy Pakistanu, w rejonie stolicy - Islamabadzie. 

 

 

"Ludzie wybiegli z domów i recytowali Koran" - powiedział korespondent AFP w Rawalpindi (północny Pakistan). W sieci pojawiają się nagrania na których widać, jak przerażeni ludzie wychodzą na zewnątrz. 

 

"The Washington Post", powołując się na dane biura meteorologicznego Pakistanu poinformowało, że trzęsienie ziemi miało magnitudę 7,7. 

Trzęsienie ziemi na Bliskim Wschodzie. Nie żyje 13-latka 

Agencja Reutera informuje, że w północnym Afganistanie zginęły co najmniej trzy osoby.

 

W Pakistanie zginęła 13-letnia dziewczynka, na którą zawaliła się ściana domu. 34 osoby zostały ranne w dystrykcie Swat, na północy Pakistanu.

 

W prowincji Chajber Pasztunchwa zawalił się betonowy mur otaczający posterunek policji. Nikt nie został ranny 

 

 

Al Jazeera przekazała, że trzęsienie ziemi było odczuwalne w Afganistanie, Pakistanie i Indiach. Pojawiają się nagrania oraz zdjęcia popękanych ścian oraz sufitów. 

 

 

Według danych amerykańskiej agencji geologicznej (United States Geological Survey) trzęsienie ziemi w Afganistanie miało magnitudę 6,5, a jego epicentrum znajdowało się 40 km od miasta Jurm. 

dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie