Wojna w Ukrainie. Rosyjski śmigłowiec zestrzelony, wszystko uwieczniła kamera

Świat
Wojna w Ukrainie. Rosyjski śmigłowiec zestrzelony, wszystko uwieczniła kamera
Telegram
Na nagraniu zarejestrowano zestrzelenie maszyny

Ukraińską sieć obiegło nagranie, które opublikowano na jednym z rosyjskich kanałów w Telegramie. Okupanci nagrywali swój śmigłowiec Ka-52 w momencie, w którym został namierzony, a następnie zestrzelony ukraińskim pociskiem.

W jednym z rosyjskich kanałów w Telegramie, który zajmuje się opisywaniem działań Rosji na froncie, pojawiło się nagranie z zestrzelenia rosyjskiego śmigłowca Ka-52. Nie wskazano konkretnej daty, a MON Rosji nie informuje o stracie, ale do zdarzenia miało dojść w rejonie walk w Ukrainie.

RELACJE NA ŻYWO: Wojna w Ukrainie. 390. dzień inwazji Rosji. 

 

Na filmie widać jak - według opisu - rakieta wystrzelona przez ukraińskie wojsko trafia w śmigłowiec. Maszyna nie spada od razu. Widać jak odpadają łopaty wirnika, a następnie uruchamiają się silniki foteli wyrzucanych awaryjnie w czasie awarii, co ma sugerować dym w przedniej części kabiny.

 

Załoga miała przeżyć, ale śmigłowiec rozbił się, a do sieci trafiło zdjęcie wraku.

 

Wysokie straty Rosjan

Agencja UNIAN zaznacza, że informacji o zestrzeleniu śmigłowca na razie nie ma ani w ukraińskich, ani rosyjskich komunikatach wojskowych. 19 marca Siły Zbrojne Ukrainy zlikwidowały dwa stanowiska zestawów przeciwlotniczych, 21 czołgów, 23 wozy bojowe i osiem systemów artyleryjskich.

 

ZOBACZ: Ukraina. Rosyjski ostrzał. Andrij Sadowy: Sytuacja jest ciężka, wiele miast zostało zaatakowanych

 

Ka-52 "Aligator" to ciężki śmigłowiec bojowy, produkowany od 2008 roku. Wyróżniają go osiągi, które zapewnia konstrukcja oparta o dwa wirniki nośne.

jk/ml/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie