Słowacja zamroziła ceny produktów spożywczych

Biznes
Słowacja zamroziła ceny produktów spożywczych
Zdj. ilustracyjne/Pixabay
Słowacja walczy z inflacją

Osiem największych sieci handlowych na Słowacji postanowiło wprowadzić limity cenowe na 400 podstawowych produktów żywnościowych. To efekt walki z inflacją. Nowe ceny wchodzą w życie dzisiaj i będą obowiązywać przez trzy miesiące.

W lutym inflacja na Słowacji wyniosła 15,4 proc., jednak żywność podrożała aż o 28,6 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Najbardziej wzrosły ceny mleka, serów, jaj, pieczywa i warzyw.  

 

ZOBACZ: Kryzys na rynku warzyw w Europie. Rosną ceny, towaru jest coraz mniej


Aby chronić konsumentów przed podwyżkami sieci handlowe – cztery krajowe i cztery z kapitałem zagranicznym – zawarły porozumienie z ministerstwem rolnictwa i od 20 marca zamroziły ceny 400 podstawowych produktów żywnościowych.

 

 

Portal prawda.sk podaje, że sieci handlowe uczestniczące w programie antyinflacyjnym to Billa, CBA, Coop Jednota, Kaufland, Labaš, Lidl, Terno i Tesco.   

Słowacja. Limity cenowe na żywność 

Sieci handlowe indywidualnie określają gamę produktów, które klienci będą mogli kupić w obniżonych cenach. Jak poinformował resort rolnictwa, każda z sieci może ograniczyć ceny od 30 do 100 produktów.  Artykuły objęte limitami będą miały oznaczenie "gwarancja antyinflacyjna".

 

ZOBACZ: Kryzys na rynku warzyw w Europie. Rosną ceny, towaru jest coraz mniej

 

Ograniczenie cen będzie obowiązywało przez trzy miesiące.  

adn/ml/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie