USA: Mieszkańcy Wisconsin kupują marihuanę za miliony w Illinois. Tracą na tym szkoły

Świat
USA: Mieszkańcy Wisconsin kupują marihuanę za miliony w Illinois. Tracą na tym szkoły
Zdj. ilustracyjne/pixabay/cheifyc
61 proc. wyborców w Wisconsin popiera legalizację marihuany

Mieszkańcy Wisconsin decydują się na wydawanie zarobionych pieniędzy na marihuanę legalną w sąsiednim Illinois. Szacuje się, że w zeszłym roku stan zarobił 36,1 milionów dolarów w postaci podatków od podróżujących przez granicę stanu, aby kupić narkotyk. - Ten dochód moglibyśmy przeznaczyć na szkoły publiczne - powiedziała demokratyczna liderka mniejszości Senatu Wisconsin Melissa Asgard.

Mieszkańcy Wisconsin kupili marihuanę za ponad 121 milionów dolarów od legalnych sprzedawców w sąsiednim Illinois w 2022 roku, przyczyniając się do około 36 milionów dolarów wpływów podatkowych do stanu. O taką analizę legislacyjną poprosiła czołowa senatorka stanu - czytamy na stronie abc7chicago.com.

Propozycja pełnej legalizacji marihuany

- To powinno zdenerwować każdego mieszkańca, że nasze ciężko zarobione dolary idą przez granicę do Illinois i zasilają jego kasę. To dochód, który mógłby być przeznaczony na szkoły publiczne w Wisconsin, infrastrukturę transportową i bezpieczeństwo publiczne - powiedziała demokratyczna liderka mniejszości Senatu Wisconsin Melissa Asgard. 

 

ZOBACZ: Holandia: Rozpoczyna się eksperyment z marihuaną w coffee shopach

 

Gubernator stanu Tony Evers proponuje pełną legalizację marihuany w swoim projekcie budżetu stanowego, ale republikanie podkreślają, że to się nie wydarzy.

 

Ostatnie badanie Marquette Law Poll pokazało, że 61 proc. wyborców w Wisconsin popiera legalizację marihuany w stanie - podaje abc7chicago.com.

an/ac / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie