USA: Małpa oderwała kobiecie ucho, a 72-latek został ugryziony przez zebrę

Świat
USA: Małpa oderwała kobiecie ucho, a 72-latek został ugryziony przez zebrę
TikTok/
Małpa i zebra zaatakowały mieszkańców Stanów Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych doszło do dwóch groźnych incydentów z udziałem zwierząt. W niedzielę w senior z Ohio został zaatakowany przez zebrę, która ugryzła go w ramię. Dzień później małpa oderwała ucho mieszkance Oklahomy. Oba agresywne zwierzęta zostały zastrzelone.

Amerykańscy policjanci podjęli dwie interwencje związane z agresywnymi zwierzętami. W obu przypadkach zaatakowane osoby odniosły poważne obrażenia. Zebra oraz małpa zostały zastrzelone.

Dyspozytor odebrał dramatyczny telefon. "Chyba odgryzła mi rękę"

W niedzielę zebra poważnie poturbowała mieszkańca Circleville w stanie Ohio. Ok. godz. 17:30 dyspozytorzy odebrali telefon od 72-letniego Ronalda Cliftona. - Chyba odgryzła mi rękę. Wezwijcie helikopter - powiedział poszkodowany.

 

Po przybyciu na miejsce, funkcjonariuszom udało się udzielić pierwszej pomocy seniorowi. 72-latek został zabrany przez karetkę do szpitala.

 

Zwierzę nie reagowało na okrzyki mundurowych i zaczęło w pewnym momencie szarżować na jednego z nich. W związku z tym, policjant podjął decyzję o jego zastrzeleniu. W sieci pojawiło się nagranie z interwencji.

 

Małpa sąsiadki oderwała jej ucho. "Wylądowała na mojej głowie"

Do incydentu z makakiem doszło w poniedziałek w miejscowości Dickson w stanie Oklahoma. Brittany Parker zaobserwowała na werandzie małpę, która chciała dostać do jej mieszkania. Kiedy kobieta spróbowała powstrzymać zwierzę, stało się ono agresywne.

 

- Kiedy otworzyłam drzwi, małpa wskoczyła mi na plecy i wylądowała na głowie. Zaczęła wyrywać moje włosy, a następnie oderwała mi ucho - opisała w rozmowie z kanałem KOKH Brittany Parker.

 

ZOBACZ: USA: Pitbull zaatakował sześciolatkę. Lekarze założyli jej tysiąc szwów

 

Małpa próbowała uciec, ale została zastrzelona przez członka rodziny kobiety. - Kiedy szukaliśmy naczelnego, padły dwa strzały. Funkcjonariusze ustalili, że zwierzę nie żyje - przekazał szef policji w Dickson, Tim Duncan.

 

 

Brittany Parker trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami. Podano jej m.in. zastrzyk przeciwko wściekliźnie.

 

Według relacji lokalnych mediów zwierzę należało do sąsiadki kobiety. Małpy domowe są legalne w Oklahomie. Do ich trzymania w domu nie są potrzebne żadne pozwolenia. Stan dopuszcza także posiadanie udomowionych kangurów, wielbłądów i zebr.

 

jkm/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie