Jechali na masce samochodu, a film wrzucili na TikToka. Zostali ukarani przez policję

Polska
Jechali na masce samochodu, a film wrzucili na TikToka. Zostali ukarani przez policję
KMP w Słupsku

Policjanci zatrzymali sześciu mieszkańców gminy Smołdzina (woj. pomorskie), którzy chcieli zostać gwiazdami mediów społecznościowych. Mężczyźni wrzucili na TikToka nagranie, na którym jechali przez wieś na masce samochodu oraz w bagażniku. Zapomnieli jednak, że w internecie nikt nie jest anonimowy i zostali ukarani za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Film, który pod koniec stycznia został opublikowany na TikToku, zwrócił uwagę policjantów zajmujących się przestępczością internetową. 

 

Na nagraniu widać kilku mężczyzn, którzy jeżdżą po ulicach Smołdzina na masce samochodu i w bagażniku. 

 

 

Mężczyźni nie nacieszyli się sławą zdobytą w internecie zbyt długo. 

 

- Dokładna analiza materiałów video, a także zabezpieczenie kolejnych nagrań, które zarejestrowały kamery okolicznego monitoringu, pozwoliły na ustalenie tożsamości wszystkich uczestników tej niebezpiecznej i nieodpowiedzialnej "zabawy" - przekazał oficer prasowy KMP w Słupsku mł.asp. Jakub Bagiński. 

 

ZOBACZ: Godzina dziennie na TikToka. Aplikacja podjęła decyzję

 

Jak się okazało, wszyscy uczestniczy przejażdżki - kierowca i sześciu pasażerów - to mieszkańcy gminy Smołdzino w wieku 24-48 lat.

 

24-letni kierowca auta usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, przewożenia pasażerów bez wymaganych pasów bezpieczeństwa, niestosowania się do obowiązku ruchu prawostronnego, a także przewożenia zbyt dużej liczby pasażerów. 

 

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a do sądu trafił wniosek o jego ukaranie. Konsekwencje nie ominęły również pasażerów, którzy zostali ukarani mandatami. 

dk/ sgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie