Lubelskie. Policjant kierował ruchem. Potrącił go 70-letni kierowca ciężarówki

Polska
Lubelskie. Policjant kierował ruchem. Potrącił go 70-letni kierowca ciężarówki
Policja Lubelska
Kierowca z Ukrainy prawdopodobni nie zauważył kierującego ruchem policjanta

Kierowca ciężarówki potrącił policjanta kierującego ruchem na drodze. 70-letni obywatel Ukrainy prawdopodobnie nie zauważył mundurowego. Funkcjonariusz z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek po zmroku na drodze w miejscowości Styrzyniec (woj. Lubelskie).

 

- Kierowca ciężarówki jadący w stronę Międzyrzeca Podlaskiego prawdopodobnie nie zachował bezpiecznej odległości podczas omijania funkcjonariusza wykonującego czynności w rejonie kolejki - przekazała komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowa z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Kierowca ciężarówki potrącił policjanta

Kierujący ruchem policjant wyposażony był w latarkę i kamizelkę odblaskową. Mimo to 70-letni Ukrainiec prawdopodobnie nie zauważył funkcjonariusza. 

 

O niebezpiecznej sytuacji poinformowała w mediach społecznościowych policja:

 

"Wczoraj 70-letni kierowca ciężarówki potrącił kierującego ruchem policjanta bialskiej drogówki. W chwili wypadku nasz kolega znajdował się poza radiowozem. Doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala, na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" - poinformowała Policja Lubelska na Twitterze.

 

 

- W chwili wypadku kierowca był trzeźwy. Potwierdziło to wykonane przez policjantów badanie. W wyniku wypadku nasz kolega doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze - przekazała Salczyńska-Pyrchla.

nb/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie