Wielkopolska, Wronki: Libacja w kościele podczas mszy. Interweniowała policja

Polska
Wielkopolska, Wronki: Libacja w kościele podczas mszy. Interweniowała policja
Facebook/Franciszkanie we Wronkach

W trakcie mszy świętej w kościele Franciszkanów we Wronkach (woj. wielkopolskie) doszło do incydentu, który oburzył wiernych i kapłanów. Dwóch mężczyzn urządziło sobie w świątyni libację. Wezwani na miejsce policjanci ukarali ich nie tylko za picie alkoholu w miejscu publicznym.

W ubiegły piątek w trakcie mszy św. w kościele Franciszkanów we Wronkach wtargnęło dwóch mężczyzn. Przerwali nabożeństwo, a następnie urządzili sobie popijawę. Na miejsce została wezwana policja. 

Zszokowali księży, wiernych i policję. Nie oszczędzali wulgaryzmów

Wierni i kapłani nie kryli oburzenia zachowaniem mężczyzn. Relacjonujący sprawę portal mojewronki.pl napisał, że interweniujący mundurowi również byli zszokowani po przyjechaniu na miejsce. 

 

ZOBACZ: Libacja w kościele i pobity proboszcz. Areszt dla dwóch osób

 

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzewanymi o wykroczenie byli dwaj mieszkańcy Wronek w wieku 29 i 40 lat. Po dotarciu na miejsce i wykonaniu czynności służbowych, policjanci ukarali mężczyzn mandatami karnymi.  

 

Mężczyźni zostali ukarani mandatami za używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym objętym zakazem oraz za zakłócenie spokoju i porządku publicznego. 

mak/wka/Moje Wronki
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie