Tajlandia: Słonie atakują pojazdy na drogach. Uciekają przed pożarami

Świat
Tajlandia: Słonie atakują pojazdy na drogach. Uciekają przed pożarami
Twitter/Telegram
Słonie atakują pojazdy na drogach

Na jednym z nagrań słoń przewraca samochód dostawczy na drodze. Na kolejnym zwierzę zatrzymuje ruch i sięga trąbą po przewożony na ciężarówce ładunek. Tajlandia ma problem. Głodne słonie nie tylko atakują pojazdy szukając żywności, ale wchodzą też na teren prywatnych gospodarstw.

Incydent z przewróceniem ciężarówki miał miejsce w rezerwacie przyrody Khao Ang Rue Na, w regionie Tha Takiap, około 100 kilometrów na wschód od Bangkoku.

 

Na filmie widać jak słoń przewraca samochód dostawczy, który miał przewozić żywność i spycha go do rowu. Do zdarzenia doszło w sobotę - relacjonuje "The Independent".

 

Interwencja służb

Autorem nagrania jest pan Tao, który podróżował ze swoją rodziną. Jak mówi cytowany przez "The Nation Thailand", był w "szoku", że "dziki słoń użył trąby, by zepchnąć samochód".

 

ZOBACZ: Indie. Słonie sterroryzowały mieszkańców wioski. Zadeptały mężczyznę w zemście za zabicie młodego

 

Tao na miejsce wezwał służby rezerwatu. Pracownicy asystowali zwierzęciu w taki sposób, by mogło bezpiecznie oddalić się od drogi. Pomogli też kierowcy pojazdu - nie doznał on żadnych poważniejszych obrażeń.

Słonie uciekają przed pożarami

To nie pierwsza taka sytuacja. Na początku marca w sieci pojawiły się nagrania, na których słonie zatrzymują ruch na drodze, w szczególności ciężarówki przewożące trzcinę cukrową. Następnie zwierzęta trąbami sięgają po ładunek.

 

 

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do incydentów w tym regionie. W grudniu mieszkańcy wioski Prachin Buri zgłaszali, że w nocy słyszą odgłosy słoni, które pojawiły w ich gospodarstwach "z powodu głodu" - pisze "The Independent".

 

 

Słonie mają szukać pożywienia na tym terenie przede wszystkim dlatego, że ostatnie tygodnie to wzrost ich populacji na małym obszarze. Zwierzęta uciekają przed pożarami lasów w sąsiedniej prowincji Trat.

jk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie