Drożyzna nie odpuszcza. Konsumenci komentują coraz wyższe ceny majonezu

Polska
Drożyzna nie odpuszcza. Konsumenci komentują coraz wyższe ceny majonezu
Polsat News
Produkty w sklepach drożeją

Klienci raz po raz skarżą się na nowe, wyższe ceny ulubionych produktów. Niedawno szokowała wartość papryki, teraz przerażenie wywołuje cena majonezu - przekazała reporterka Polsat News. Zauważalna jest także shrinklacja, czyli zmniejszenie ilości produktu w opakowaniu.

Ceny majonezu wciąż rosną. Uwagę na to zwracają konsumenci. Obecny poziom cen sprawdzała reporterka Polsat News Katarzyna Janke.

 

- Gdziekolwiek kupuję i to nie tylko majonez, zawsze zwracam uwagę na cenę - przekazała klientka sklepu. - Kupuję tam gdzie taniej, przecież człowiek nie ma za dużo pieniędzy - dodała.

 

Jak zauważył inny klient, ceny różnych produktów rosną w różnych okresach. - Niektóre produkty są droższe w pewnych okresach. Teraz jest majonez, mówiło się o papryce, o owocach - powiedział. - To trochę sztuczne nabijane cen, żeby niektórzy na tym zarobili kosztem społeczeństwa - dodał niezadowolony konsument.

 

WIDEO: Drożyzna nie odpuszcza. Konsumenci komentują coraz wyższe ceny majonezu

 

 

- Robię dużo zakupów na różnych promocjach i nie wiem, ile normalnie kosztuje teraz majonez - przyznała inna klientka. - Na pewno poszło wszystko do góry - zaznaczyła.

Podwyżka cen majonezu jest wyższa niż się wydaje

Obecnie, w centrum Zielonej Góry, w sklepie możemy znaleźć 700 mililitrów majonezu za 15,99 zł. W podobnym obiekcie można tę samą ilość można dostać za 16,49 zł.

 

W super- i hipermarketach za 700 ml majonezu zapłacimy niewiele mniej, bo 14,99 zł. Za 100 ml więcej należy zapłacić 15,99 zł.

 

ZOBACZ: Rekordowe ceny warzyw. "Zaczynamy płacić za to, co zrobiliśmy przez lata"

 

Jak przypomniała reporterka, nie tak dawno 900 ml majonezu kosztowało 9,99 zł.

 

Podwyżka jest wyższa niż się wydaje. Następuje bowiem redukcja pojemności produktu, tak zwana shrinkflacja. Produkt jest "odchudzony", więc po prostu płacimy więcej za mniej.

 

WIDEO: Majonez domowym sposobem. Reporterka Polsat News sprawdza, jak go zrobić

 

 

Gdyby robić majonez samemu, to 700 ml nie powinno kosztować więcej niż 10 zł - podsumowała reporterka.

 

Więcej o rosnących cenach majonezu przeczytasz w Interii Biznes.

 

mbl/ sgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie